TSK Kararlı, PKK'ya Ekim'de ağır darbe: 133 terörist öldürüldü

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Ekim ayında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, gri ve kırmızı listede yer alan 133 terörist etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

TSK Kararlı, PKK'ya Ekim'de ağır darbe: 133 terörist öldürüldü

Suriye'de Barış Pınarı Harekatı ve Irak'ın kuzeyinde devam eden Kıran Operasyonları ile bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuruldu. İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Ekim ayında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda, gri ve kırmızı listede yer alan 133 terörist etkisiz hale getirildiğini bildirdi

ERDİL: TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ÜLKENİN ÖNEMLİ VE GÜNCEL SORUNLARINDAN

İçişleri Bakanlığının İzleme ve Değerlendirme Sistemi (İZDES) projesi kapsamında Isparta'da düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlıklarının temel hizmetinin, kamu güvenliğini ve huzurunu sağlamak olduğunu söyledi. Ülke sınırlarında uzun süredir gerilim, çatışma ve kaos ortamı bulunduğuna işaret eden Erdil, terör örgütlerinin ülkenin önemli ve güncel sorunlarından olduğunu dile getirdi.

Türkiye'nin terör örgütünü bitirmekte karlı olduğunu belirten Erdil, "Türkiye, terör konusunda çok bedel ödedi. Bundan sonra geriye dönülmesi mümkün değil. Türkiye, güvenlik koridorunu mutlaka gerçekleştirecek. Bölgede ekonomik ve güven istikrarı sağlanacak." dedi.

Erdil, terörle mücadelede, lojistiği kesildikten sonra terörün önemli derecede kontrol altına alınacağını kaydetti.

TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YA AĞIR DARBE: 133 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Halen dağda 600'ün altında terörist bulunduğunu dile getiren Erdil, "İçişleri Bakanlığı jandarmamız ve emniyetimizle çok etkin operasyonlar yönetiyor. Sadece Ekim ayında 133 terörist etkisiz hale getirildi. Bunların 11'i gri ve kırmızı listede yer alan yönetici kadrosundaki ekip. Sahadaki operasyonlarımız terörün etkisiz hale getirilmesi istikametinde aynı şekilde devam ediyor. 'Kıran-1', 'Kıran-2', 'Kıran-3' ve 'Kıran-4' operasyonları devam ediyor. Barınmasına meydan vermeyerek psikolojik olarak dağılmaya girmiş örgütü etkisiz hale getirme konusunda bir çalışma yürütüyoruz." ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında 47 ili ziyaret ettiklerini aktaran Erdil, "Bu proje, İçişleri Bakanlığı ile taşra arasındaki iletişimi geliştirmek, işleyişin dışında bir iletişim oluşturmak. Sahada valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız ve diğer ilgili birimlerimizin güzel örnek uygulamalarını kurumsallaştırıp çeşitli illere yaygınlaştırmak konusunda bir proje." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7