TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı. Fuarda 25 proje sergilendi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Açıldı

Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi’nde TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açıldı.

Açılışa, Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, öğrenciler, öğretmenler ve davetliler katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Yayla, 50 öğrencinin görev aldığı fuarda, sergilenen 25 proje hakkında öğrencilerden bilgiler aldı.

YAYLA: MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN EN ÖNEMLİ PROJELERİNDEN BİR TANESİ

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, Bilim sanat merkezlerinin Milli Eğitim Bakanlığının önemli projelerinden bir tanesi oluğunun altını çizerek, “Bilim sanat merkezleri Milli Eğitim Bakanlığı’nın belki de en önemli projelerinden bir tanesi. Üstün yetenekli çocuklarımızın hem bilime hem sanata hem de ülke ekonomisine katkı sağlaması için buradaki eğitimin verimliği aslında ülkenin de verimliliğini arttıracak. Dolayısıyla buradaki öğrencilerimizin yaptığı her proje çok kıymetli. Biraz önce buradaki birçok projenin ulusal fuarlara gittiğini gördüm hocalarımızı tebrik ediyorum. Ciddi bir öğrenci yoğunluğu var burada. İnşallah Milli eğitim bürokrasimiz de buradaki ihtiyacı karşılayacak binayı da en kısa zamanda tamamlar ki buradaki çalışmalar daha verimli hale gelsin.” dedi.

Fuarda fuarda 25 projenin sergilendiğini belirten Elazığ Bilim ve Sanat Merkezi Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ebru Polat’da, projede birçok alanı bir araya getirdiklerini ifade etti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğruyu hakkıyla söyler
Doğruyu hakkıyla söyler - 1 hafta Önce

Şehrimizin ve ülkemizin daha ileriye gitmesini istiyoruz ama küçük nesillerin daha iyi ortamda çalışmasını saglayamiyoruz yeni uluslararası gençlik binasinda ne iş yapılıyor acaba tahsis edin bilim teknoloji ye ilkokuldan bozma binada çalışıyorlar

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109