Tunceli'nin Merkezi Karla Tanıştı, Yüz Yüze Eğitim Gören Kurumlarda 1 Gün Ara Verildi!

Tunceli’nin yüksek rakımlı ilçeleri kara gömülürken, kent merkezi ne de mevsimin ilk karı yağdı.

Tunceli'nin Merkezi Karla Tanıştı, Yüz Yüze Eğitim Gören Kurumlarda 1 Gün Ara Verildi!

Yağış nedeniyle il genelinde 77 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirilirken, yüz yüze eğitim yapılan kurumlar 1 günlüğüne tatil edilirken, hamile ve engellilere de izin verildi.

Tunceli’de geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı özellikle yüksek rakımlı ilçelerde hayatı olumsuz etkiliyor. 

Kent merkezi bugün kar yağışı etkili olurken, Ovacık, Pülümür başta olmak üzere birçok ilçede kara gömüldü.

Yağış nedeniyle merkezde 3, Pülümür’de 21, Mazgirt’te 19, Ovacık’ta 15, Hozat’ta 8, Nazımiye’de 7, Pertek’te 3 ve Çemişgezek’te 1 olmak üzere toplam 77 köy yolu ulaşıma kapandı.

Valilik koordinesinde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı çok sayıda iş makinesi ve ekiple kapalı bulunan köy yollarını açmak için çalışma yürütüldüğü bildirildi.

Öte yandan kar yağışı nedeniyle Tunceli-Elazığ ve Tunceli-Erzincan karayolunda ulaşımda aksamalar yaşanmaması için Karayolları 86. Şube Şefliğine bağlı ekiplerin çalışmalar yaptığı kaydedildi.

  EĞİTİME ARA, HAMİLE VE ENGELLİLERE İZİN VERİLDİ

Tunceli Valiliği'de kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitim gören kurumlarda 1 günlüğüne ara verildiğini, hamile ve engelli kamu görevlilerinin de tam gün idari izinli sayılacağını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimizde yoğun kar yağışının devam etmesi nedeniyle, özel ve resmi anaokulları ile rehabilitasyon merkezleri ve kreşlerde 19.01.2021 Salı günü yüz yüze eğitime bir gün ara verilmiştir.

Hamile ve engeli olan kamu görevlileri de tam gün idari izinli sayılacaktır” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109