Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Kutu Deresi Bölgesi’nde

Şimdi sizleri komşu şehir Tunceli’nin kutu deresi bölgesine götüreceğiz… Bir zamanlar hain terör örgütünün saldırıları ile anılan, geceleri güvenlik nedeniyle yolarında gidilemeyen kutu deresi bölgesi, şimdilerde en güvenli yerlerin başında geliyor. Eşsiz manzarası ile sadece gündüzleri değil, geceleri de bir başka güzel olan Kutu Deresi’ni Tunceli Valisi Tuncay Sonel ziyaret etti.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Kutu Deresi Bölgesi’nde

Tunceli- Pülümür- Erzincan yolu üzerindeki Kutu Deresi-Zagge ve Ağlayan Kayalar Bölgesi…

Tunceli şehri, özelliklede Kutu deresi olarak bilinen bölge bir zamanlar hain terör örgütlerinin eylemlerini en yoğun bir biçimde yaptığı ve geceleri gidilemeyen yollardan olarak biliniyordu.

Devletin ve Güvenlik Güçlerinin etkin bir şekilde sürdürdüğü terörle mücadele çalışmaları sonrasında Tunceli ve Kutu deresi bölgesi şimdilerde terör olaylarıyla değil, doğal güzellikleri ve eşsiz manzarası ile anılıyor.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in devletin birleştirici ve bütünleştirici eliyle sürdürdüğü çalışmalar vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanırken; bölge halkı terörün kirli elleri ve kanlı yüzünü şehirlerinde istemiyor.

Vatandaşlarla birlikte yönetişim anlayışı ile hizmetleri sürdüren Vali Tuncay Sonel, akşamları da bölgeyi karış karış geziyor.

Tuncay Sonel, bölge ziyaretlerine Kutu Deresi Bölgesinde görev yapan nöbet başındaki Mehmetçiklerle başladı.

Sonel, daha sonra kayalardan akan suların adeta çağlayan oluşturduğu Ağlayan Kayalar’da mola verdi.

Kutu Deresi Bölgesi karayolunda seyir halindeki sürücülerle de sohbet eden Tunceli Valisi Tuncay Sonel, bir zamanlar güvenlik nedeniyle gidilemeyen ve geceleri bomboş olan yollarda adeta dosta güven düşmana korku verdi.

Vali Sonel’in Tunceli-Pülümür-Erzincan Yolu’ndaki Kutu Deresi Bölgesindeki son durağı Zagge oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2019, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şevket
Şevket - 12 ay Önce

Güvenlik güçleri üzerine düşeni yapmış ta keşke şu karayolları da üzerine düşeni yapabilse 2015 yılından beri bu yıl ertesi yıl diye sürekli açıklamalar yapılan Tunceli- Erzincan karayolu Duble yol yaptırılsa zaten güvenlik sorununa da il ve bölge ekonomisine Turizmine ciddi katkısı olur.

SIRADAKİ HABER

banner7