Tunceli’deki Şehitlerimizin Töreni Elazığ’da Yapılacak

Tunceli'de Hakim ve Güvenlik güçlerinin bulunduğu polis helikopterinin düşmesi sonucu 7 polis 1 hakim 1 asker ve 3 mürettebat şehit olmuştu.

Tunceli’deki Şehitlerimizin Töreni Elazığ’da Yapılacak

Referandum nedeniyle görevlendirildikleri Tunceli’den polis helikopteriyle dönen 12 personel helikopterin, Pülümür - Ovacık bölgesindeki yoğun sis ve yağıştan dolayı bulut içi olarak düşmesi sonucu şehit oldu. Helikopterde 1 hakim, 1 astsubay, 7 özel harekat polisi ve 3 mürettebat ekibi bulunuyordu.

Helikopterde şehit düşen personellerin isimlerinin, Hakim Onur Alan, Polis memurları Ekrem Dereli, Sadettin Demir, Candaş Kaplan, Mesut Özdemir, Ahmet Cihan Kilci, Hasan Yıldırım, Azam Gündede, Komiser Pilot Abdullah Ortanca, Polis memuru teknisyen Murat Ködük, sözleşmeli pilot Dilaver Karsavuranoğlu'nun olduğu öğrenildi.

Şehitlerimizin Töreni Elazığ’da Gerçekleşecek

Tunceli’deki helikopter kazasında şehit olan 12 güvenlik görevlimiz için Elazığ’da tören düzenlenecek. Üst düzey yetkililerden aldığımız bilgilere göre şehitlerimizin naaşlarına ulaşılır, ulaşılmaz Elazığ’a getirilecek. Şehitlerimiz için Elazığ’da uğurlama töreni düzenlenecek ve gerçekleştirilen törenin ardından şehitlerimizin naaşları baba evlerine gönderilecek.

Alınan bilgiye göre Elazığ’da gerçekleşecek olan törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103