Turgay Aksoy: Turizm İçin Yapılan İşlerin Ne Kadar Kötü Olduğunu Gördük

AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, bugün gerçekleşen il genel meclisi toplantısında kanyonlarda geçen hafta yaşanan soruna değinerek, “Geçen hafta kötü bir hadise yaşandı. Kötü derken ilçe için, il için, turizm için yapılan işlerin ne kadar kötü olduğunu gördük” dedi.

Turgay Aksoy: Turizm İçin Yapılan İşlerin Ne Kadar Kötü Olduğunu Gördük

Elazığ’ın turizm açısından son yıllardaki en önemli değerlerinden biri olan kanyonlarla ilgili geçtiğimiz hafta sosyal medyaya yansıyan görüntüler tepkilere neden olmuştu.

Şehri turzimde şaha kaldırabilecek olan kanyonlara süreç içerisinde gereken değeri görmemesi bölge sakinleri başta olmak üzere vatandaşların tepkisine neden olmaya devam ediyor.

Geçen hafta Ankara ve çevre illerinden Elazığ’a kanyonları görmeye gelen yerli turistler yolda kalmış, kanyonlara traktörlerle taşınmıştı. Yaşanan bu durum üzerine tur şirketinin, kanyonları gezi rotasından çıkardığı iddia edilmişti.

İl Genel Meclis toplantısının bugünkü oturumunda da kanyonlar gündeme geldi. Her fırsatta kanyonlarla ilgili sorunları gündeme getiren AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, kanyonlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“HİÇBİR HİZMET BUGÜNE KADAR SUNULMADI”

Kanyonlarla ilgili hiçbir çalışmanın yapılmadığını söyleyen Aksoy, “Kanyonlarla ilgili açıklamalarda bulunduk. Buradaki eksiklikleri dile getirdik. Burada mutlaka bir yolun olması, ulaşım noktasında insanların bu noktada sıkıntı yaşaması, tur için alınan teknenin ilçemize gelmemesi. Gelen misafirlerimize zorluk çıkarması gibi. Buradan dile getirdik ama valiliğin bu konuda hiçbir çalışması olmadı. Çünkü kanyonlar Yatırım A.Ş.’ye devredildi. Bu anlamda hiçbir hizmet bugüne kadar sunulmadı” dedi.

“BURADA DUYARSIZ DAVRANIŞIN KİMSEYE BİR FAYDASI OLMAYACAĞINI HEPİMİZ BİLİYORUZ”

Geçen hafta yaşanan olayı da anlatan AK Partili İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Aksoy, “Geçen hafta kötü bir hadise yaşandı. Kötü derken ilçe için, il için, bir turizm için yapılan işlerin ne kadar kötü olduğunu gördük. Buda bizi ziyadesi ile üzdü. İlçemize Ankara’dan gelen bir tur şirketi, tur teknesi olmadığı için Karaleylek Kanyonunu gezemedi. Saklıkapıyı gezmek için araçla gitmek gerekiyordu ama yolların olmamasından dolayı Saklıkapıya gidemedi. Orada bir şekilde muhtara ulaşılmış. Muhtar vatandaşın birinden traktör istemiş, römorka bindirerek bir şekilde turizm yapmaya çalışıyoruz. Burada duyarsız davranışın kimseye bir faydası olmayacağını, bölgeye sıklıkla sorunlar yaşatacağını hepimiz biliyoruz. Sayın valimizin bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz. Gerekirse kanyonlarımıza gelip görmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Kendisinin de o talimatı vereceğini düşünüyoruz. Bir an önce o kanyonlarının eksikliklerinin giderilmesini talep ediyoruz. Teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
?
? - 3 hafta Önce

Karayolları yok mu bu memlekette,

karayolları
karayolları @? - 3 hafta Önce

karayolları Devlet ve İl yollarına bakar. Köy yolları İl Özel İdaresinin sorumlluğundadır

mert can
mert can @? - 3 hafta Önce

götümüzün boku ile birde reklam yapıyoruz medeniyet şehri unesco geçici liste bi bok olmaz bu memleketten

Bekir
Bekir @? - 3 hafta Önce

Yada vali

Doğru ya Doğru
Doğru ya Doğru - 3 hafta Önce

Vali kadar, il başkanınıza, metine, zülfü ye, tolga'nin, ejder in, gürgöze nin üstüne taş düşe gebere. Mideler doldu da, Nefisler gözleri doymuyor.

Baskil
Baskil - 3 hafta Önce

Baskil sahipsiz memleket

ELAZIĞ NASIL KURTULUR
ELAZIĞ NASIL KURTULUR - 3 hafta Önce

ELAZIĞ YENİDEN ÖZÜNE DÖNER, ADALETE, İNSANLIĞA, DÜRÜSTLÜĞE ÖNEM VERİRSE İŞTE OZAMAN KURTULUR. İNSANLAR LAYIK OLDUĞI ŞEKİLDE YÖNETİLİR. BUNLARA LAYIK OLMAMAK İÇİN ÖNCE MİLLET OLARAK KENDİMİZ DÜZGÜN OLALUM. OZAMAN ZATEN CAHİL VE YETERSİZ, ARTNİYETLİLER MUHTAR DAHİ OLMAZLAR. SAYGILAR

SIRADAKİ HABER

banner103