Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ Şubesi Başkanı Kim Oldu?

Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ Şubesi’nin Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Av. Melih Efe başkan oldu.

Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ Şubesi Başkanı Kim Oldu?

Türk hukuk Enstitüsü Elazığ Şubesi’nde Olağan Genel Kurul toplantısı özel bir otelde yapıldı.

Kongreye tek liste ile gidildi.

Gerçekleştirilen kongrede Av. Melih Efe Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ Şube Başkanı seçildi.

EFE: ENSTİTÜMÜZ ADALETİN TECELLİSİ İÇİN BUGÜN TAM 42 YILDIR HİZMET VERMEKTE

Kongrede konuşan Türk Hukuk Enstitüsü Elazığ Şube Başkanı Av. Melih Efe, “Genel Merkezi 1977 yılında kurulan enstitümüz bakanlar kurulu tarafından yine aynı yıl Türk kelimesinin kullanılmasına izin verilerek Türk hukuk Enstitüsü ismini almıştır. Enstitümüz kurulduğu günden bugüne Türk hukukunun daha ileriye gidebilmesi, hukukumuzun milli bir bakış açısıyla temel değerlerimiz etrafında şekillendirilmesi, milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçuların birlikte çalışabilecekleri bir ortamın temin edilmesi ve nihayetinde hukukun üstünlüğü ve adaletin tecellisi için bugün tam 42 yıldır hizmet vermekte, mücadele etmektedir. Enstitümüz Elazığ Şubesi’nin kuruluşunu tamamlayarak bugün siz değerli katılımcılar ile birlikte ilk genel kurul toplantımızı gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Amacımız Türk hukukunun gelişmesine, Türkiye’de hukuk devleti ilkesinin kurum ve kurullarıyla yerleşmesine, hukukçular arsında birlik ve mesleki dayanışmanın sağlanmasına, milli ve manevi hassasiyete sahip hukukçularla el birliği ile katkıda bulunmaktır. Enstitümüz hukuk alanındaki çalışmalarının yanı sıra özellikle ilimiz nezdinde var olan eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik sorunların samimiyetle çözülmesi için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirecektir. Bu alanlardaki sorunun çözümü için ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelip ortak çalışmalarda bulunacaktır.

YENTUR: ELAZIĞ’A ÇOK ŞEY KATACAKLARINDAN YANA HİÇBİR ŞÜPHEM YOK

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentur, “Özellikle burada farklı siyasi düşünceden meslektaşlarımı görünce daha da mutlu oldum. Bu da gösteriyor ki bizim Elazığ Barosu’nda milli ve manevi değerler ön planda. Bu beni çok aşırı derecede mutlu etti. Yapılan seçimde başkan seçilen ve Melih Efe meslektaşımı ve diğer arkadaşlarımı kutluyorum. Hukuk adına Elazığ’a çok şey katacaklarından yana hiçbir şüphem yok. Eminim. Elazığ Barosu olarak ne zaman bize ihtiyaçları olursa biz baro olarak yanlarında olacağımızı kendilerine bildiriyoruz. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” şekline konuştu.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE;

Yönetim kurulu asil

Av. Melih Efe

Av. Mevlüt Eflatun

Av. Ozan Nacar

Av. Uğur Aykaç

Av. Hakkı Çelik

Yönetim kurulu yedek

Av. Emirhan Sancar

Av. Burcu Tuncer

Av. Veysel Ekşinar

Av Fatih Mutlu

Av. Rabia Sıla Erdem

Denetleme kurulu asil

Av. Ceyhun Güçlü

Av. Ömer Yılmazbaş

Av. Kutluhan Aba

Denetleme Kurulu yedek

Av. Furkan Demirci

Stajyer Av. Adnan Öztürk

Av. Selim Okan

Disiplin kurulu asil

Av. Nihan Köseli

Av. Mehmet Ali Alataş

Stajyer Av. Adem Tarla

Disiplin kurulu yedek

Av. Fatih Karabulut

Stajyer Av. Furkan Bayram

HABER: SITKI TAŞEL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7