'Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu' Projesi Sporcuları

Kadın bisikletçilere dikkati çekmek, trafikte bisiklet kullanımını artırmak ve kullanmayı özendirmeyi hedefleyen 81 ilde düzenlenen proje çerçevesinde Elazığ'daki gönüllü bisikletli bayan sürücüler, Tunceli ekibinden devraldıkları Türk bayrağını Malatya'ya ulaştırdı. Daha sonrasında Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı ziyaret etti.

'Türk Kadınının Zaferi Bisiklet Turu' Projesi Sporcuları

Elazığ'daki gönüllü bisikletli kadınlar bayrağın ulaşmasında katkıları olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.

“ÇOK GÜZEL BİR ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Ziyarette bir konuşma yapan projenin Elazığ sorumlusu Mehtap Yavuz, “Başkanımızın destekleriyle arkadaşlarımızla çok güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. Gururla buraya geldik emeklerinize teşekkür ederiz. ELBÜS hattını bizlere verdiniz. Malatya yolu boyunca bizlere eşlik ettiniz, hizmetleriniz Elazığ’a hayırlı olsun. Bizim için bisiklet yollarından bahsettiniz bizlerde yapacağımız etkinliklerde ne yapılmalı bunu beraber konuşalım istedik. Elazığ'da bisiklete yönelik etkinlikleri arkadaşlarımızla beraber yürütüyoruz. Bundan sonra da sizin desteklerinizle eminim ki çok güzel yerlere gelecektir. Bayrağımız bugün 48. şehrimiz olan Elâzığ’a geldi. Biz de büyük bir gururla Tunceli ekibinden alıp Malatya ekibine ulaştırdık. En görkemli program bizim program oldu. Tabii ki bu Elâzığ Valimiz Çetin Oktay Kaldırım ve değerli Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz sayesinde oldu” dedi.

“NE KADAR İYİ GEÇTİĞİNİN İŞARETİDİR”

Elazığ’ı en iyi şekilde temsil ettikleri için kendilerine teşekkür eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, “Böylesi güzel bir organizasyon da Elâzığ’ı en iyi şekilde temsil ettiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Elâzığ’a yakışanı birlikte yaptık ve sonuçlandırdık. Bir organizasyonun sonucunda eğer yüzler tebessüm ediyorsa o organizasyonun ne kadar iyi geçtiğinin işaretidir. Hele ki 15 Temmuz 2016 yılındaki ülkemizi yok etmek, parçalamak isteyen vatan hainlerine hain kalkışmanın yıldönümünde olduğumuz bir günde bağımsızlığımızın işareti olan bayrağımızın ilden ile sizlerin eliyle gezmesi çok büyük bir onurdur ve gururdur. Biz vatanımız, devletimiz, bayrağımız için canımızı veririz. Canımızı vereceğimiz bayrağımızı taşımak da çok büyük bir onur ve gururdur. Buna vesile olduğunuz, yardımcı olduğunuz ve Elazığ’ımızı böyle bir organizasyonda en iyi şekilde temsil ettiğiniz için tekraren hepinizi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİRÇOK ORGANİZASYONLARINIZDA FİİLEN KATILIRIM”

Bisiklet kullananlara gereken hassasiyeti göstermemiz gerekiyor diyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “ Ben bu vesileyle özellikle yollarda trafikte bulunanların bir bisiklet kullanan gördüklerinde ona gereken ilgi alaka ve yardımcı olmalarını istiyorum. Bizlerde yapacağımız bisiklet yolları ile Elâzığ’da bisiklet kullanımını artıracağız. Esasında bizim elimizde gençlerimize evlatlarımıza vermek üzere 400 adet bisikletimiz var. Onu da önümüzdeki günlerde yapacağımız organizasyonlarda evlatlarımıza vereceğiz. Ancak bunu her yıl devam ettirmek istiyoruz. Öyle olsun ki Elâzığ sokaklarında cadde ve bulvarlarında bisiklet sayısı diğer motorlu araçların sayısından fazla olsun. Bu çerçevede de birlikte çalışalım, elbirliği edelim. Ben de sizin birçok organizasyonlarınızda fiilen katılırım, birlikte bisiklet süreriz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2018, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103