Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanlığına Rahman Kızılkaya Seçildi

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda Kızılay Elazığ Şubesi Başkanlığı’na Rahman Kızılkaya seçildi.

Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanlığına Rahman Kızılkaya Seçildi

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi’nin olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Genel Kurula; Elazığ Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti 26. Dönem Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz ve çok sayıda davetli katıldı.

KAYMAZ: YÖNETİM KURULUNUN GÖREV SÜRESİ BUGÜN İTİBARİYLE TAMAMLANMIŞTIR

Türk Kızılayı Elazığ Şubesi Eski Başkanı Mehmet Kaymaz, “2009 yılında yapılan tüzük değişikliğiyle Kızılay kurullarının görev süreleri 3 dönem yani 9 yıl ile sınırlandırılmıştır. Bu nedenle yönetim kurulunun görev süresi bugün itibariyle tamamlanmıştır. Şahsımın Kızılay üyeliği 41 yıl, Kızılay başkanlığı görevi ise 26 yıldır. Bu görev süresi içerisinde genel merkez kurulu üyeliği ve genel merkez yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde de bulundum. Görev yaptığım süre içerisinde şahsıma destek konusunda her türlü desteklerini esirgemeyen tüm yönetim kurulu üyelerime teşekkür ederim”dedi.

CAN: OLAN GERİDE HOŞ BİR SEDA BIRAKABİLİYORSAK KENDİMİZİ MUTLU OLARAK KABUL EDİYORUZ

Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can, 150. Kuruluş yıl dönümünü kutladıklarını hatırlatarak, “150. yıl dönümümüzü kutladığımız bu 2019 yılında ecdadın bize bıraktığı bu mirası, bu emaneti en güzel şekilde bu günlere kadar bizden öncekiler getirdi, onları çok güzel şekilde biz yâd ediyoruz, anıyoruz. Az evvel başkanımızın da ifade ettiği gibi bizlerde bir gün burada olmayacağız. Mehmet abimiz gibi bizlerde gideceğiz ve gittikten sonra önemli olan geride hoş bir seda bırakabiliyorsak kendimizi mutlu olarak kabul ediyoruz” diye kaydetti.

YANILMAZ: MEDENİYETİMİZİN YARDIM KÜLTÜRÜNÜ EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİREN KURULUŞTUR

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yardımın ve sadakanın önemine değinerek, “Bizim kültürümüz budur. Bulduğunu çarpan çırpan değil, haramı helali bir birine karıştıran değil, birbirine yardım etmeyi önceleyen bir kültürdür. Biz bir tane helal paranın bin tane haram paradan daha iyi olduğuna inana bir medeniyetin temsilcileriyiz. Elhamdülillah biz bir fakirin, bir yetimin, bir yoksulun yüzünü tebessüm ettirecek bir icraat yapmamızın bütün dünyaya sahip olmaktan daha önemli olduğuna inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Ne kadar şükür etsek azdır. Türk Kızılayı sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında kendi isminden bahsettiren oralara elini uzatan, yardımını uzatan, aynı zamanda medeniyetimizin yardım kültürünü en iyi şekilde değerlendiren kuruluştur” ifadelerine yer verdi.

YORULMAZ: BU BAYRAK TESLİMİ BİZİ BAMBAŞKA UFUKLARA GÖTÜRECEK

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı Naci Yorulmaz, “Bugün Elazığ’da bir bayrak teslimi yapacağız. Bu bayrak teslimi bizi bambaşka ufuklara götürecek. Bu bayrak teslimi bizi Elazığ için, bölge için yepyeni şeyler yapmak için bir fırsat verecek. Biz dikilmiş olan fidanların tekrar büyüdüğünü ve bu fidanların altında yüzlerce insanın serinlediğini, açlık yağmurundan insani krizlerin şiddetinden korunduğunu göreceğiz. Bu güne kadar bu hizmeti yapmış olan çok değerli başkanım Mehmet abiye ve yönetimine tekrar ben teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle gidilen seçimde Türk Kızılayı Elazığ Şube Başkanlığına İşadamı Rahman Kızılkaya seçildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
- 2 yıl Önce

Zülfü demirbağ a rağmen bi o iş kalmıştı bulaşmadığı gerçi bulaşmaya çalıştıda olmadı

SIRADAKİ HABER

banner103