Türkiye Beyazay Derneği’nin Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Türkiye Beyaz Ay Derneği, Doğu Anadolu Bölge Toplantısını Elazığ’da yaptı. Elazığ’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Beyazay Derneğinin genel başkanı, bölge şube başkanları ve yöneticileri katıldı.

Türkiye Beyazay Derneği’nin Bölge Toplantısı Elazığ’da Yapıldı

Türkiye Beyazay Derneği’nin Doğu Anadolu Bölge Toplantısının ikincisi yapıldı.

Elazığ’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Necla Sümer, Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Yıldırım, Onursal Başkan Lokman Ayvan, şube başkanları ve yöneticileri katıldı.

DEMİRPOLAT: TÜRKİYE GENELİNDE 82 ŞUBESİYLE ENGELLİLERE YÖNELİK HİZMET ETMEKTEDİR

Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Naci Demirpolat, “Türkiye Beyazay Derneği,  Türkiye genelinde 82 şubesiyle engellilere yönelik hizmet etmektedir. Engellilerimizin hayata katılmaları yönünde sosyal, kültürel, eğitimsel her türlü etkinliklerini kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, sosyal eğitimlerini alıp toplumla bütünleşmelerini sağlamak için etkinlikler sağlamaktadır” dedi.

YILDIRIM: BÖLGE TOPLANTILARI ÖNEM ARZ ETMEKTEDİR

Türkiye Beyazay Derneği Doğu Anadolu Bölge Başkanı Ahmet Yıldırım, toplantının amacına değinerek, “Bölge toplantıların amacı, bölge illerinin bir araya gelip, bölge ile ilgili problemleri görüşüp, bölge ile ilgili eş güdümü sağmak ve iller arasında çeşitli projeleri konuşmak ve özel gereksinimli bireylerin bölgede yaşadığı problemleri dile getirip, bunlarla ilgili ortak çözüm yolları bulmak, ortak bir akıl yürütmek. Bu anlamda bölge toplantıları önem arz etmektedir” diye kaydetti.

SÜMER: DAHA ÇOK EĞİTİM ALANINDA YOĞUNLAŞTIRDIK

Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Necla Sümer, “Görme engelli olarak başlamıştık Beyazay’a ama bu eksikliklerin farkına varınca Türkiye Beyazay Derneği ile tüm engel guruplarına hizmet ediyoruz. Bu hizmetimizi daha çok eğitim alanında yoğunlaştırdık. Bu alanda projeler hazırlıyoruz, bu alanda yurtdışında incelemeler yapıyoruz, Türkiye’de nasıl uygulayabiliriz, nasıl anlatabilirizin çalışmalarını yapıyoruz. İnşallah bundan sonrada hep bu şekilde devam edecek” ifadelerini kullandı.

AYVAN: BİZİ BİR ARADA TUTACAK OLAN BÖYLE İYİLİK ORTAMLARDIR

Türkiye Beyazay Derneği Onursal Başkanı Lokman Ayvan ise, “Beyazay, düne göre kendisinin çok önemli olduğunu bugün daha iyi fark etmesi gereken bir organizasyon. Çünkü bu toplumun bir arada olması, bir arada kalması hayır için bir araya gelmiş insanlar sayesinde olacak. İnsanımızın bir araya gelmesi, insanımızın omuz omuza vermesi, kardeşlerini tutma içinde olması, borsa işleri ile olmuyor. Ticari meselelerle olmuyor. Siyasi meselelerle de olmuyor kamplaşmalara kadar gidebiliyor. Kardeşliklerin en güzel harcı bizi bir arada tutacak olan böyle iyilik ve hayır hasenat ortamlardır” dedi.

banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7