Türkiye Kamu Sen’den Ek Zam Talebi

Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez ve sendika üyeleri, ek zam talebini içeren mektuplarını Cumhurbaşkanı ve Maliye Bakanı’na gönderdiler.

Türkiye Kamu Sen’den Ek Zam Talebi

Türkiye Kamu Sen İl Temsilciliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Maliye Bakanı Lütfiye Elvan’a gönderdikleri mektupla, memur ve emeklilere ek zam talebinde bulundular.

ÇERKEZ: KAMU ÇALIŞANLARIMIZIN İÇİNDE BULUNDUĞU ZORLUĞU ORTAYA KOYDUK

Atilla Çerkez, “Talebimizi ve gerekçelerini içeren mektuplarımızı bugün ülkemizin 81 ilinden Cumhurbaşkanımıza ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanı’na gönderiyoruz. Hazırladığımız gerçek maaş bordrolarını da mektubumuza ekledik ve kamu çalışanlarımızın içinde bulunduğu zorluğu ortaya koyduk” ifadelerini kullandı.

ÇERKEZ: ÇARE ÜRETMEKTEN UZAK KALMAKTADIR

Sendika binasında açıklamada bulunan Türkiye Kamu Sen İl Temsilcisi Atilla Çerkez, “Ne yazık ki memur ve emeklilerin maaşlarına yapılan artışlar ülkemizin gerçekleri ile örtüşmüyor. Son 10 yıldır memur maaşları enflasyonun bile altında kalıyor ve sürekli eriyor. Bu durum küresel salgınla birlikte sürdürülemez bir hal almıştır. Memurlarımız ve emeklilerimiz yoksulluk içinde en temel ihtiyaçlarını bile karşılayamaz durumdadır. Toplu sözleşme görüşmeleri de etkisiz sendikalar ve malum konfederasyon yüzünden yaralara çare üretmekten uzak kalmaktadır” şeklinde konuştu.

ÇERKEZ: EN AZ YÜZDE 3,5 ERİYECEĞİ DAHA ŞİMDİDEN KESİNLEŞMİŞTİR

Başkan Çerkez, “Memur maaşlarına 2020 yılının tamamı için ortalama 463,86 Türk Lirası zam yapıldı. Buna karşılık aynı dönemde 4 kişilik ailenin insanca yaşamak için vazgeçemeyeceği zorunlu harcamaları 965,10 TL yükseldi. Yani yalnızca geçen yıl memurun alım gücü aylık tam 501,24 Türk Lirası azaldı. 2021 yılına ilişkin olarak ise memur maaşlarına yılın her iki yarısı için yüzde 3, toplam kümülatif yüzde 6,1 oranında zam yapılması kararlaştırılmıştır. Buna karşın Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası enflasyon tahminini yüzde 9,4 olarak güncellemiştir. 2021 yılında enflasyon hedefine ulaşılsa bile memur maaşlarının gerçekleşen enflasyon karşısında yine en az yüzde 3,5 eriyeceği daha şimdiden kesinleşmiştir” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk Ay
Faruk Ay - 1 yıl Önce

Hiç bir yetkisi olmadan yok bu kadar istiyoruz yok zam istiyoruz. Sizin yetkili olduğunuz dönemi de biliyorum. Yüzde 2 lere imza attığınızı unutmadık.

Gakgo
Gakgo - 1 yıl Önce

Gururlu insan sendikaya üye olmaz en az 100/18 olması lazım

?
? - 1 yıl Önce

Mektup mi sokaklara çıkın 81 ilde

Zaza
Zaza - 1 yıl Önce

Sesiniz anlaşma masasında çok şükür iyi çıkıyor ya bı bayram ikramiyesi bile alamadiniz Allah aşkına 100/7 çocuk bile kabul etmez biraz davanizda ciddi olun

Gakgo dayi
Gakgo dayi - 1 yıl Önce

Gardaş sesinizi kim duyacak anlaşma masasında siz degilmiydiniz imza atan bu zamma bırakın bu isleri

Sahipsiz
Sahipsiz - 1 yıl Önce

Memur kesimi gerçekten asgari ücretin altında kaldı enflasyon zammı inandırıcı değil en az yıllık 100/ 20 verilmeli

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109