Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Açıldı

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi açıldı. TYB Şube Başkanı Nazım Payam oldu.

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi Açıldı

1997 yılından beri çalışmalarını sürdüren Türkiye Yazarlar Birliği’nin Elazığ Şubesi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Şube Başkanlığına Nazım Payam seçildi.

PAYAM: FAALİYETLERİMİZİ RESMEN BAŞLATTIK

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şube Başkanı Nizami Payam yaptığı açıklamada, “Türkiye Yazarlar Birliği, 1997 yılından bu yana Elazığ’da tarafımızca temsilcilik düzeyinde faaliyetlerini sürdürmekteydi. Ancak kısa süre önce faaliyetleri artırmak, Elazığ’ın ve ülkemizin kültür ve sanat çalışmalarına daha etkin katkılar sunmak amacıyla şube kurma girişiminde bulunduk. Girişimimiz sonuçlandı ve 09.09.2021 tarih itibariyle Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi, kurucu yönetim kurulu olarak faaliyetlerimizi resmen başlattık.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Türkiye Yazarlar Birliği Elazığ Şubesi kurucu yönetim kurulu şu isimlerden oluşmaktadır; Şube Başkanı; Nazım Payam, Başkan Yardımcısı; Prof. Dr. Mustafa Yağbasan, Genel Sekreter; Gıyasettin Dağ, Sayman; Kemal Batmaz, Üyeler; Dr. Öğretim Üyesi Taner Namlı, Selahattin Yazar ve İhsan Tarakçı.

Yönetim kurulumuzun tasarladığı faaliyetlerden bazıları şunlardır; 2022’den itibaren her yıl bir bülten çıkarmak ve yıl içerisinde Elazığ’da ve ilimiz dışında bulunan Elazığlıların yayımladığı eserlerin tanıtımını sağlamak, İl dışında bulunan birliğimize üye Elazığlı akademisyenlerle yılda bir kez bilgi şöleni aracılığıyla Elazığ’da bir araya gelmek. Üyelerimizi, tanışmayı arzuladıkları şair ve yazarlarla buluşturmak, Henüz taslak aşamasında olan ve an itibariyle saklı tutmakta yarar gördüğümüz edebî ve kültürel değeri yüksek belgeseller hazırlamak. Şubemizin resmi açılış programı 22 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilecek ve açılış programına il protokolümüzün yanı sıra Türkiye Yazarlar Birliği Onursal Başkanı D. Mehmet DOĞAN, Genel Başkan ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kazım ARICAN ve Genel Merkez Yöneticileri katılacaklardır. Şubemizin açılışı 22.10.2021 Cuma günü saat 14:3 0’da İzzetpaşa Vakfı Ek binada gerçekleşecek ve aynı akşam Elâzığ Belediyesi Kültür Merkezinde Mehmet Akif Ersoy’u anma programı tertip edilecektir. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan etkinliklere tüm halkımız davetlidir. Şubemizin açılışına destek ve katkılarından dolayı Elazığ Belediye Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları’na, İzzetpaşa Vakfı Başkanı Sayın Prof. Dr. Necip İlhan’a, Türkiye Yazarlar Birliği Genel Merkez yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2021, 15:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Güzel haber
Güzel haber - 5 gün Önce

Onca rezaletin içinde belkide son zamanların en güzel heberi bu bence. Kültürel gelişmelerin daha çok olduğu bir Elazığ dileğiyle.

İlyas Keskin
İlyas Keskin - 5 gün Önce

Hayırlı olsun. Memlekete hayrı dokunan herkesten Allah razı olsun.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109