TÜRKSAT’tan Yerel Medyaya Müjde

Anadolu Yayıncılar Derneği, TÜRKSAT Başkanı Hasan Hüseyin Ertok’u ziyaret etti. yerel medyanın sorunlarının gündeme geldiği toplantıda Başkan Ertok destek sözü verdi.

TÜRKSAT’tan Yerel Medyaya Müjde

Anadolu Yayıncılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Burhan, Kanal Fırat Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, Çay tv Genel Müdürü Hasan Yavuz Bakır, Kontv Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Toy ve Kontv Genel Müdürü Muhammed  Kepenek, TÜRKSAT Başkanı Hasan Hüseyin Ertok’u ziyaret etti. Ziyarette yerel medyanın sorunları gündeme geldi.

AYD Başkanı Sinan Burhan, yerel medya ve ulusal medyanın aynı frekans ücreti ödediğini belirterek, “Yerel medya daha az ücret ödemelidir. Geliri çok azdır. Pandemi sürecinde yerel medya zor durumda kaldı. O nedenle uydu fiyatlarında ulusal ve yerel medya ayrımı yapılmalıdır” dedi.

Yerel medyanın yaşamasının milli güvenlik kadar önemli olduğunu söyleyen Burhan, “Pandemi sürecinde reklam iptalleri yaşadık. Şu an zor durumdayız lütfen fiyatlarda indirim yapın. Dolar üzerinden hareket edilmesin. Yerel medyaya pandemi döneminde ciddi bir indirim yapılmalıdır” dedi.

Yerel medyanın önemine değinen TÜRKSAT Başkanı Hasan Hüseyin Ertok yerel medyanın sıkıntılarını bildiklerin belirterek, “Pandemi sürecini rahat atlatmak için elimizden geleni yapacağız. Yerel medyaya bir kolaylık sağlamayı düşünüyoruz” dedi.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
İlhan
İlhan - 2 ay Önce

Bu gidişle Elazığ Yerel Medyasını ayakta tutmak zor. Çünkü medya Elazığ gerçeklerinden uzaklaştıkça izleyici de her geçen gün yerel medyadan uzaklaşıyor.

SIRADAKİ HABER

banner103