Ulukale Katliamının Yıl Dönümü

Ulukale Derneği Başkan Yardımcısı Yavuz Köse, 26 yıl önce yaşanan Ulukale Köyü katliamının yıl dönümünde bir açıklama yaptı.  Köse, “Milletimiz birlik ve beraberlik içinde hain güçlere ve onların işbirlikçilerine karşın her daim dimdik ayakta olacak, karanlık güçlerle kararlı mücadelesini sürdürecektir” dedi.

Ulukale Katliamının Yıl Dönümü

Ulukale Katliamının 26. Yıl dönümünde Ulukale Derneği Başkan Yardımcısı Yavuz Köse bir açıklama yaptı.

Yavuz Köse’nin Açıklaması Şöyle;

Bugün acı ve hüznün birleştiği yüreklerin yandığı Ulukale Köyü katliamının yıldönümündeyiz. Tarihler 9 Eylül 1994’ü gösterdiğinde bir akşam vakti hain, hainliğini kalleşliğini bir kez daha göstermişti. Bir grup vatan haini PKK terör örgütü militanı kanlı eylemlerine bir yenisini ekliyordu. O kara günde PKK militanları kendilerini askere ihbar ettiklerini düşündükleri Ulukale köyünü basarak, içlerindeki nefretle adeta bir katliam gerçekleştirdiler.

Çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı demeden köylüleri meydanda toplamış, rasgele ateş açarak masum vatandaşlarımızı ailelerinin gözü önünde şehit etmişler, köyü, köy camisini ateşe vererek adeta bir vahşet gerçekleştirmişlerdi. Terör alçak yüzünü bir kez daha gözler önüne sermişti.

Bugün bu büyük acı hepimizin yüreğini kanatmaya devam ediyor. Bu aziz vatanın kutsal toprakları üzerinde gözü olan ve illegal hedeflerine alçakça saldırılarla tuzaklarla korku ve sindirme politikaları güderek ulaşmaya çalışan alçaklar hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar.

Dün Ulukale’de ve kutsal vatanımızın dört bir yanında alçakça saldırılarla vatan sevdalısı bu aziz milleti yıldırmaya çalışanlar, 15 Temmuz’da ülkeyi karanlığa gömmek isteyenler bilsinler ki bu milletin her bir evladı namusu saydığı, en kutsalı kabul ettiği vatanı uğruna bir an dahi düşünmeden canını vermeye hazırdır. Onların hain planları, arkalarına aldıkları karanlık güçler asla hedefe ulaşamayacaktır.

Milletimiz birlik ve beraberlik içinde hain güçlere ve onların işbirlikçilerine karşın her daim dimdik ayakta olacak, karanlık güçlerle kararlı mücadelesini sürdürecektir.

Tarihe derin yaralardan biri olarak geçen Ulukale katliamında şehadete erişen aziz şehitlerimiz

Abdulaziz Karaduman, Abdullah Fidan, Ahmet Altunoluk, Dursun Ateş, Latif Gürtürk, İskender Gürbüz, Mehmet Çiçek, Süleyman Aydın ve Şerife Çoban’ı rahmet ve şükranla yad ediyor, ailelerine ve yakınlarına Rabbimden sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Rabbim bu millete bir daha böylesi acılar yaşatmasın.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109