Ulusal Gelişim Projesi 1. Vize Yarışması Elazığ’da Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Federasyonlar iş birliği içerisinde 27-28 Mart’ta, 11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi 1. Vize Müsabakaları, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Kapalı Yüzme havuzunda gerçekleştirildi.

Ulusal Gelişim Projesi 1. Vize Yarışması Elazığ’da Gerçekleştirildi

2 Bölge ve 2 Kulüpten 26 Kadın - 25 Erkek olmak üzere toplamda 51 sporcunun yarıştığı müsabakalarda Serbest, Kelebek, Sırtüstü ve Kurbağalama olarak 4 kategoride gençler yarıştı.

1. Vize Müsabakalarının ardından dereceye giren sporcular 2. Vize yarışlarının ardından Grup Müsabakaları için Yüzme Federasyonunun takvimine göre yarışlara katılmaya hak kazanacak.

EREN: YARIŞMALARIMIZ KIYASIYA MÜCADELEYLE GEÇİYOR

İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Çok Değerli Basın Mensuplarımız, Olimpik Yüzme havuzumuza Hoşgeldiniz. Ulusal Gelişim Projesi 1. vize Müsabakaları kapsamında, Cumartesi ve Pazar olmak üzere 4 seansta yarışmalarımız devam ediyor. 11 ve 12 yaş grubundaki çocuklarımıza, Tabi yarışmalarımız kıyasıya mücadeleyle geçiyor. Çocuklarımız Pandemi nedeniyle bir ara antrenmanlarından ve yarışmalarından uzak kalmışlardı ama performans sporcularımızın antrenmanları devam ediyordu. Onları bundan sonraki süreçte de hazırlamaya devam edeceğiz" dedi.

EREN: 4500 CİVARINDA ÇOCUĞUMUZA YÜZME ÖĞRETTİK

İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Olimpik yüzme havuzumuzda bazı projelerimiz de devam etmekte, Bu bağlamda bahsetmek gerekirse Cumhurbaşkanlığımız Himayesinde “ Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi “ kapsamında 4500 civarında çocuğumuza yüzme öğrettik, tabi bunlarda devam edecek. Yine bir çok Kurum ve STK işbirliğiyle olimpik yüzme havuzumuzda antrenmanlar devam ediyor. Biz inşallah Pandemi sonrasında da bütün vatandaşlarımıza, Olimpik Yüzme Havuzumuzda yaz boyunca antrenmanlar ve seanslarımız devam edecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2021, 11:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7