Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali Başladı

Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali'nin 14.'sü başladı. festivalde sanatçı Serap Gedik ve Halil İbrahim Ergün’e onur ödülü verildi.

Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali Başladı

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından 2008 yılından itibaren düzenlenen 'Uluslararası Çaydaçıra Film Festivali'nin 14.'sü başladı

Nurettin Ardıçoğlu Kültür merkezinde gerçekleşen festivale Vali Yardımcısı İdil Özdemir Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ, sanatçılar, oyuncular, yönetmenler ve davetliler katıldı.

Festivalde halk oyunları ekibi sahne aldı.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Serdar Kara, festivale emek verenlere teşekkür ederek derneğin faaliyetlerinden bahsetti.

KARA: FİLM FESTİVALİMİZ ADINA GÜZEL ŞEYLER

Başkan Kara, “Film festivalimiz bugün start alıyor, bu yıl festivalimiz farklılıklar içeriyor. En büyük özelliği 14 jürimizden 9 tanesinin kadın olması. Kadınların ön planda olduğu bir festival bizleri mutlu ediyor. İlk kez uluslararası bir film yarışması yaptık ve 39 ülkeden 1350 film başvurusu var. İlk yıldan bu kadar ciddi bir başvurunun gelmesi Elazığ ve film festivalimiz adına güzel şeyler. 5 gün boyunca Elazığ ve bölgemizdeki insanları kültür sanat şöleni bekliyor. Söyleşilerle, okul sinemalarıyla, kültür gezileri ile ve sempozyumlarımızla adımızdan söz ettireceğimiz güzel bir festival Elazığlıları bekliyor" dedi.

Ulusal Jüri başkanı Zöhre Zamani ise, festivali festival yapan unsurun çocuklara ve engellilere değinmesi olduğunu aktardı. 

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Bilal Üstündağ ise festivalin yapılmasında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Sanatçı Aygün Çam sahne aldı.

Sinevizyon gösterisinin ardından sanatçı Serap Gedik ve Halil İbrahim Ergün'e onur ödülü verildi.

5 gün sürecek olan festivale bu yıl 39 ülke ve yurtiçinden bin 350 film başvuru yaparken ödüle layık görülen filmler ödül gecesinde sahiplerini bulacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109