Unutmak Üzereydik Bu Oyunları!

Sahur halaylarının bu defaki durağı Sürsürü Mahallesiydi. Birbirinden özel yöresel oyunların sergilendiği sahur gecesinde heyecan doruktaydı. Mahallenin sevilen ismi Mustafa Dayı sergilediği yöresel oyunlarla hem mahalle sakinlerinden hem de ekranları başında izleyenlerden tam not aldı.

Unutmak Üzereydik Bu Oyunları!

Görüntüler Sürsürü Mahallesinden, Televizyonunuzun ayarları ile oynamayın. Bu eğlence bir düğün eğlencesi değil, Aziz şehir Elazığ’ın meşhur sahur geceleri.

Önce pisik oyunu oynandı. Ardından kambur oyunu ile sahur eğlencesi doyasıya yaşandı.

Sürsürü mahallesinin sevilen ismi Mustafa dayı hem ekranları başında izleyenlerden hem de mahalle sakinlerinden tam not aldı.

GÜL: TÜM KANAL FIRAT EKİBİNE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Ramazan ayı sürsürü mahallesinde çok canlı geçiyor diyen Sürsürü Mahalle muhtarı Ergün Gül, “Ramazan ayı Sürsürü’de çok canlı geçer. Sağlıklı, sıhhatli insanların birbirine sevgisiyle, sohbetiyle, muhabbetiyle zaten Sürsürü çok eskiye dayanan kökenli bir mahalledir. Herkes birbirini tanır. Akşam otururlar çay ocaklarında muhabbet ederler, sahura kadar bu muhabbet devam eder, ondan sonra herkes evine gider sahurunu yapar. Sabah orucunu ihya etmeye çalışırlar. Kanal Fırat’ın yapmış olduğu Ramazan şenliklerinden dolayı emeği geçen tüm Kanal Fırat ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Mahalle sakinleri de, “11 ayın sultanı ramazan sürsürü mahallesinde bir başka yaşanır” dedi.

Konuşmaların ardından sahur eğlencesi kaldığı yerden devam etti.

VİDEO:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Niyazi
Niyazi - 2 yıl Önce

Elazığ da Düğün Salanu işletmeleri , Davul ve zurnacılar genelde Bingöl ve Diyarbakırlıların elinde, Elazığ Düğünlerinin yapılabileceği 2-3 mekan ya var ya yok, Davul gürültüsü zurna cığıltısı eşliğinde iki ileri bir geri yAllah sallan dur

MEHMET KÜNKÜL
MEHMET KÜNKÜL - 2 yıl Önce

MURAT CAKA ABEM SEN VE EKİBİN AGZINIZA YÜREGİNİZE SAGLIK

SIRADAKİ HABER

banner7