Uymayanlara Cezai İşlem Uygulanacak!

İçişleri Bakanlığınnın talimatı ile trafikte güvenliği arttırmak amacıyla Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Elazığ’da da ‘emniyet kemeri’ takılmasının zorunlu olduğunu açıkladı.

Uymayanlara Cezai İşlem Uygulanacak!

Emniyet Müdürlüğü Teşkilatı halkın güvenliği için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nı talimatı ile trafikte güvenliği sağlamak amacıyla Elazığ’da ‘emniyet kemeri’ kontrolüne başlanacak. Bu kapsamda (ön ve arka koltuklarında) üzerinde emniyet kemeri takmayanlara gerekli cezai işlemler artarak uygulanacak.

100 GÜNLÜK EYLEM PLANI HAYATA GEÇİRİLMİŞTİR

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle; “İçişleri Bakanlığımızın talimatı ile 08 Ağustos -15 Kasım 2018 tarihleri arasında trafik güvenliğine yönelik tedbirler uygulanarak, hız ve emniyet kemerlerinin denetiminin etkinliğinin artırılması sureti ile ölümlü ve yaralamalı Trafik kazalarının 2017 aynı dönemine göre %2 oranında azaltılmasına yönelik planlanan 100 günlük eylem planı hayata geçirilmiştir.

EMNİYET KEMERİ ÖLÜM ORANINI AZALTIYOR

Dünya Sağlık Örgütünün “2015 Yol Güvenliği Küresel Durum Raporunda”, “ emniyet kemerinin kullanımının trafik kazalarında ölüm riskini sürücü ve ön koltukta oturanlar için %50, arka koltukta oturanlar için %70, çocuklarda ise %54-80 oranında” azalttığı, belirtilmektedir.

İDARİ PARA CEZASI KARAR TUTANAKLARI DÜZENLENMEKTEDİR

Ülkemizde ve ilimizde meydana gelen trafik kazalarında yaralanma ve ölüm olaylarının en aza indirilmesi amacıyla ilimiz genelinde birçok noktalarda bulunan PTS (Plaka Tanıma Sistemleri), KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) kameralarında ve Trafik Uygulama Noktalarında denetimlerimiz artırılarak yapılmakta olup, Emniyet kemeri kullanmayan sürücü ve yolculara 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununca İdari para cezası Karar Tutanakları düzenlenmektedir.

UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

Bu nedenle, karayolunu kullanan tüm sürücü ve yolcularımızın emniyet kemerini kendi can güvenlikleri için kullanmaları önem arz etmektedir. Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerimizce başta şehirlerarası yollar olmak üzere şehrin giriş-çıkışları ile şehir merkezinde araç sürücü ve yolcuları (ön ve arka koltuklarında) üzerinde emniyet kemeri takmayanlara gerekli cezai işlemler artarak uygulanacaktır.

Halkımızın can güvenliği için denetimlerimizin kararlılıkla devam edeceği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur” şeklinde duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2018, 23:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Trafik Mehmet
Trafik Mehmet - 3 yıl Önce

Millet hiç emniyet araç sürücülerinden (resmi veya sivil) birilerinin emniyet kemeri taktığını gören var mı? Önce şehir içi ile ara sokaklarda uygunsuz park yapanları uyarın cezalandırın sonra kemer bağlarız. 20 km/hız yapılabilen şehir içinde kemer takılsa nolur takılmazsa ne olur.

ORJİNAL MUSTAFANIN ARKADAŞI
ORJİNAL MUSTAFANIN ARKADAŞI - 3 yıl Önce

Mevlana rüstempaşa bamık çiftci sağlı sollu park yol çift şeritten tek şerite düşmüş Trafik polisi yok kural yok emniyet kemeri takılacakmış orjinal musto derki bu şehir olmuş köy söyleye söyleye dilimizde bitti tüy...

Aliye Bacı
Aliye Bacı - 3 yıl Önce

Elazığ'da emniyet var mıydı? Hiç farkında değildim gerçekten...

SIRADAKİ HABER

banner103