Üzerinden 2 Yıl Geçen Elazığ Depremine Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde depreme yakalanan vatandaşların kaçış anı güvenlik kameralarına yansıdı  

Üzerinden 2 Yıl Geçen Elazığ Depremine Ait Yeni Görüntüler Ortaya Çıktı 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde kaydedilen görüntülerde vatandaşların hastanenin acil bölümünden koşarak çıkmaya çalıştığı görülürken, ambulansların ve kameraların uzun süre sallanması depremin boyutunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Elazığ’da 24 Ocak 2020’de merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, depremde çok sayıda yapı hasar görürken, Elazığ ve Malatya’da toplam 41 kişi hayatını kaybetmiş, birçok kişi de yaralanmıştı. Deprem günü önemli görev üstlenen hastanelerin başında gelen Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin kameraları dehşet anlarını saniye saniye kaydederken, deprem anında yaşananlar o anları bir kez daha gözler önüne serdi. 24 Ocak 2020’de saat 20.55’te hastanenin acil bölümü önünde kaydedilen görüntülerde vatandaşların can havliyle kendilerini dışarı attığı görülüyor. Bir anda insan selinin çıktığı hastanede refakatçiler ile tekerlekli sandalyede bulunan hastalar, hızlıca hastanenin toplanma alanına gidiyor. Bu sırada hasta bıraktığı için kapısı açık olan ambulansın ise saniyelerce sallandığı görülüyor. Hastanenin A bloğunda bulunan anestezi-1 koridorundaki güvenlik kameralarına ise elektriklerin kesilip tekrar geldiği yansırken, hastane personellerinin önce can güvenliklerini sağlamak için çalışma masalarının altına girdiği görülüyor.

PERSONELLER DEPREM ANINDA BİRBİRLERİNE SARILDI

Hastanenin B Blok 1. katta bulunan göğüs yoğun bakım bölümünde ise yine elektriklerin kesilmesinin ardından hastalar için bekletilen sedyelerin sallandığı kayıt altına alındı. Personellerin odaları hızlıca terk etmesinin ardından koridorda birbirlerine sarıldığı, ardından koşar adımlarla hastaneden ayrıldıkları görülüyor.

2018 yılında yapılan ve 872 adet deprem izolatörünün eklendiği Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin otoparkındaki görüntülerde ise izolatörler sayesinde kolonların sallanmadığı fakat etrafta bulunan demir profillerin saniyelerce gidip geldiği gözleniyor. Hastanenin ana girişinde kayıt yapan güvenlik kameraları ise deprem anında hastanede elektriklerin bir anlığına gidip gelmesini ve etraftaki sallantıları kayıt altına aldı.

VİDEO:

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2022, 13:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Şakacılar sizi
Şakacılar sizi - 6 ay Önce

Habere video koymayı unutmuşsunuz şaşkınlar

Çiko
Çiko @Şakacılar sizi - 6 ay Önce

Resimde bir görüntüdür cahal

SIRADAKİ HABER

banner109