Vali, Engelli Şahsın Tüm Maskelerini Satın Aldı, İlgilenilmesi İçin Talimat Verdi

Elazığ’da korana virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında  denetimlere katılan Vali Erkaya Yırık, cadde üzerinde maske satan engelli bir vatandaşın maskelerini satın alıp, rahatsızlığı ile ilgili bilgileri aldıktan sonra ilgilenilmesi için talimat verdi.

Vali, Engelli Şahsın Tüm Maskelerini Satın Aldı, İlgilenilmesi İçin Talimat Verdi

İçişleri Bakanlığının Covid-19 salgını nedeniyle 'Sağlık için, hepimiz için' sloganı ile 81 ilde başlattığı denetimler,  ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da sürüyor. Bu kapsamda Vali Erkaya Yırık, kurum ve kuruluş müdürleri ile beraberindekiler  kent merkezinde Hürriyet ve 1. Harput Caddelerindeki  iş yerleri ve şehir içi otobüslerinde denetim gerçekleştirdi. Salgına karşı esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme yapan ekipler, hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere ilişkin uyarılarda bulundu.

Denetimler sırasında cadde üzerinde elindeki poşetle maske satan yüzde 63 engelli raporu bulunan Veysel Keke'yi  fark eden Vali Yırık, onunla bir süre sohbet ederek ihtiyaçlarını not aldı, ardından da tüm maskeleri parasını ödeyerek  satın aldı. Şahsın hastalığı ile ilgili detaylı bilgileri aldıran Vali Yırık'ın talimatıyla ilgili birimlere ilgilenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Denetim sonrası açıklamada bulunan Vali Yırık  maske, mesafe ve temizlik konularına dikkat çekerek,  bu üç kuralın önemini aktardı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109