Vali Erkaya Yırık Başkanlığında KÖYDES Toplantısı Gerçekleşti

KÖYDES Tahsilat Komisyon toplantısı Vali Erkaya Yırık başkanlığında, İlçe kaymakamları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve İl Özel İdaresi ilgili Birim Müdürlerinin katılımı ile valilik toplantı salonunda gerçekleşti.

Vali Erkaya Yırık Başkanlığında KÖYDES Toplantısı Gerçekleşti

Toplantıda köylerin içme suyu, köy yolları, sulama kanalları, atık su, kilitli parke ve çocuk parkı gibi sorunlarını çözmek ve köylerin daha yaşanır bir hale getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

VALİ YIRIK:KÖYDES UYGULAMASI BAŞLAMIŞTIR

Vali Erkaya Yırık toplantı ile ilgili şu ifadelere yer verdi, "Ülke genelinde 1 milyar 605 milyon TL’nin kırsal kesimdeki vatandaşların alt yapılarının desteklenmesi, iyileştirilmesi, susuz ünitelerin suya kavuşturulması, yetersiz alanların yeterli hale getirilmesi köy yollarının standartlarının yükseltilmesine ilişkin ödenek olarak belirlenmiştir. İlimiz 45 milyon 500 bin TL ile en fazla pay alan iller arasındadır.Sayın Cumhurbaşkanımızın katkıları ve girişimleri ile KÖYDES uygulaması başlatılmıştır. Milletimizin yaşadığı yerde standartlarının yükseltilmesi, medeni ve müreffeh şekilde hayatlarını devam ettirmesi, hayat kalitesini yükseltmesi için ödeneklerin tahsis edildiğini bu ödeneklerin milletimizin en çok ihtiyaç duyduğu alanlarda değerlendirileceği şehirde ne varsa köyde de bulabileceği imkanlara kavuşturma çabası içinde olduklarını; bunu en verimli ve maksimum faydalı bir şekilde yürütülmesinden ve insanlarımızın hizmetine sunulması için yetkili ve görevliler çalışmaya devam ediyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103