Vali Erkaya Yırık, Deprem Konutlarının Teslimatıyla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Elazığ depremine ilişkin açıklamalarda bulundu. Vali Erkaya Yırık, “2 bin 517 adet konutumuz şuanda teslim aşamasında. Bir ay süre kapsamında bu rakamı 8 binlere ulaştıracağız” dedi.

Vali Erkaya Yırık, Deprem Konutlarının Teslimatıyla İlgili Açıklama Yaptı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti ziyaretinde Elazığ depreminin ardından yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pazar günü meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki depremin ardından hasar tespit çalışmalarına başlandığını belirten Vali Yırık, “Ekiplerimiz Pazar günü sahada çalışmalarına başladılar. Çalışmalar dün itibariyle hızlandırıldı. Orta hasarlı binaların bu depremden etkilenip hasarı artmışsa arkadaşlarımız buna göre çalışmalarını yapıyorlar. Vatandaşlarımızın lehine süreci yöneteceğiz. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için çalışıyoruz” dedi.

“2 BİN 517 ADET KONUTUMUZ ŞUANDA TESLİM AŞAMASINDA”

TOKİ konutlarının kura çekilmesiyle ilgili açıklama yapan Vali Yırık, “Bu hafta içerisinde Gümüşkavak ve Aksaray Mahallesi’ndeki konutlarımızın teslimi için kura yapacağız. Önümüzdeki hafta Bizmişen’deki konutları teslim edeceğiz. 2 bin 517 adet konutumuz şuanda teslim aşamasında. Bir ay süre kapsamında bu rakamı 8 binlere ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.  

“ELEKTRİK VE DOĞAL GAZ HİZMETLERİNİN DEVAMI İÇİN TALİMATIMIZ OLDU”

Orta hasarlı binalara daha önce gönderilen tahliye tebligatıyla ilgili de konuşan Vali Yırık, “Orta hasarlı binalarla ilgili yazı gönderildi. Hepimizde biliyoruz ki kış şartları var. Kiralık evler yeterli değil. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elektrik ve doğal gaz hizmetlerinin devamı için talimatımız oldu. Biz vatandaşlarımızın bu kış mevsiminde mağdur olmaması için çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Naci
Ali Naci - 8 ay Önce

Bir an önce 8bin küsuru yerlestirinki boşalan evlere,17 nisandan sonra yıkılacak orta hasarlilarda oturanlar kiralık daire bulabilsin,bunların planlı olması lazım,yoksa kış kıyamette millet çok perişanlık çeker, kapınıza dayanırlar,bu fakir, Şubat Mart ayı boyunca kiralık daire aradım ,neler çektim bilirim.Hatirlatayim.

Mustafa
Mustafa - 8 ay Önce

Hagayter valibey mağdur insanları bir an önce kurtarın

Ahmet çelik
Ahmet çelik - 8 ay Önce

Allah razı olsun vali bey

Muhammed
Muhammed - 8 ay Önce

Elazığ yemislik toki hakkında bilgisi olan varmi kat kurası nezaman çekilecek ve teslim

SIRADAKİ HABER

banner103