Vali Erkaya Yırık ile Depremi Uzmanı Naci Görür Arasında Önemli Görüşme

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Bilim Akademisi Üyesi ve Deprem Uzmanı Prof. Dr. Naci Görür ile görüşerek Elazığ depremi hakkında görüşlerini aldı. Görüşmeyi duyuran Prof. Dr. Görür, “Umarım Elazığ’da ciddi bir deprem odaklı kentsel dönüşüm başlar” dedi.

Vali Erkaya Yırık ile Depremi Uzmanı Naci Görür Arasında Önemli Görüşme

Bu akşam saatlerinde meydana gelen 4,3 ve 3,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Elazığ Valisi Erkaya Yırık, ünlü deprem uzmanı Elazığlı hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Görür ile görüştü.

Elazığ Valisi Yırık, Prof. Dr. Naci Görür ile telefonla yaptığı görüşmede meydana gelen depremlerle ilgili Prof. Dr. Görür’ün düşüncelerini aldı.

“ELAZIĞ’I DEPREME HAZIRLAMA NOKTASINDA BENDEN YARDIM RİCA ETTİ”

Gerçekleştirilen telefon görüşmesini duyuran Prof. Dr. Naci Görür, “Arkadaşlar, az önce Elazığ Valisi Sn. Erkaya Yırık aradı. Elazığ depremleri hakkında görüşlerimi aldı. Elazığ’ı depreme hazırlama noktasında benden yardım rica etti. Bir Elazığlı olarak emirlerinde olduğumu söyledim. Umarım Elazığ’da ciddi bir deprem odaklı kentsel dönüşüm başlar” dedi.

“UZUN BİR ZAMAN BÜYÜK BİR DEPREM BEKLEMİYORUM”

Prof. Dr. Naci Görür, ayrıca Elazığ’da meydana gelen depremlerle ilgili akşam saatlerinde açıklama yapmış ve “Arkadaşlar, Elazığ-Sivrice/Kalaba’da 4,2 deprem oldu. Daha önce dediğim gibi 2020 depremi temizlik hareketine devam ediyor. Endişe yok. Bunu da artçı deprem zincirinin son halkaları gibi düşünebilirsiniz. Sevgili hemşehrilerim, kaç kez yazdım. Ben şahsen Elazığ ve yakın çevresinde artık uzun bir zaman büyük bir deprem beklemiyorum. DAF üzerinde eğer deprem olacaksa bu depremler ya Palu-Karlıova arasında ya da Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu yöresinde olacaktır. Sevgiyle” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 22:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Demet celikel
Demet celikel - 6 ay Önce

Palu ege bölgesine mi ait

Aleks
Aleks @Demet celikel - 6 ay Önce

Erkenek bölgesi diyor

İnsan
İnsan - 6 ay Önce

Başta Rabbimize sığınalım. Tedbir alalım. Bilinçli olalım. Hakkımızı arayalım. Adaletli dirayetli bilgili yöneticilere sahip olabilmek adına dua edelim. Bilim en doğru yol fakat şu süreçte bütün bilim adamlarını çok dikkatli dinlemedim. Maalesef deprem bilimle önceden çözülecek bir olgu değil. Naci hocam da olmak üzere hepsi farklı farklı tutarsız açıklamalar yapıyorlar. Tek gerçek. Deprem bu şehirde hep olacak. Marmara depremi 20 yıl önce oldu şu aralar deprem bekliyoruz diyorlar. Elazığ için 100 yıl olmaz diyorlar mantığa sığan bir açıklalma mı? Maalesef ünvanlar vsler var ama bence bilim sınıfta kalmıştır...

İnsan
İnsan @İnsan - 6 ay Önce

Muhammed Hocam elbette biliyorum. Aynı şeyi söylüyoruz aslında. Paluda olsa da en şiddetli şekilde hissedeceğiz. Ve Paluda Elazığ ın bir ilçesi. Yani biz tam iki fayın oluşturduğu V diyagramının merkezinde bulunduğumuz için Deprem hep bizim gerçeğimiz olarak kalacak. Saygılar

muhammed
muhammed @İnsan - 6 ay Önce

hocam istanbul fayı farklı izmit fayı farklı bilgilendirmiş olayım düşün bingölde olacak gibi izmitle istanbul arasinde fark

Arslanoğlu
Arslanoğlu - 6 ay Önce

Çok zor mesele çözülmez kentsel dönüşüm memlekette devlet ancak radikal kararlar alacak millette buna uyacak başka bi şekilde öbür gelecek depremi yaşayarakbu işler düzelir biz millet olarak iş işten geçtikten sonra aklımız başımıza geliyor örnek isterseniz Dilek sitesi Güneş sitesi deprem olmadan önce fikir birliği oluşsaydı evlerde yıkılmazdı canlarımızda vefat etmezdi.

yorumYapayım
yorumYapayım - 6 ay Önce

Hocam bu memleketi sizin gibi bilime değer verenler toparlar...

mümkün değil
mümkün değil - 6 ay Önce

Elazığ'da herkes rant peşinde. Bu yüzden kentsel dönüşüm yapmak çok zor. Deprem sonrası yapılan konutlar bile rant malzemesi haline getirildi. Depremde evleri yıkılan insanlara 100-150 bin liraya mal olan konutlar 300-350 bine satılıyor. Böyle mi kentsel dönüşüm yapılacak.

SIRADAKİ HABER

banner103