Vali Erkaya Yırık Küçük Taha’nın 7. Yaşını Kutladı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tedavisini üstlendiği, beyin tümörü nedeniyle görme yetisini kaybeden Taha Sis’in 7’nci yaş gününü kutladı.

Vali Erkaya Yırık Küçük Taha’nın 7. Yaşını Kutladı

Elazığ’da beyin tümörü nedeniyle görme yetisini kaybeden Taha Sis’in sosyal ve yerel medyada gündeme gelmesiyle durumdan haberdar olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan küçük çocuğun tedavi masraflarını üstlenmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan telefonla anne Azine Sis ile görüşüp bilgi aldıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde Taha’nın tedavisine başlanılmıştı.

Tedavisi devam eden Taha SİS 7. Yaşını kutladı.

Vali Erkaya Yırık, Taha ve annesi Azine Sis’i makamında kabul ederek, küçük Taha’nın doğum gününü kutladı.

Taha kendisi için hazırlanan doğum günü pastasını keserek, Vali Yırık’tan hediyesini aldı.

Umutlarını kaybetmediklerini belirten anne Azine SİS hastalığı tam anlamıyla atlattığımızda Taha yeniden doğacak dedi ve tedavi süresince kendileriyle yakından ilgilenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve makamında Taha’nın doğum gününü kutlayan Vali Erkaya Yırık’a teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat konuyla yakından ilgili olduğunu belirten Vali Erkaya Yırık, küçük Taha’nın her zaman destekçisi olacağını söyledi ve yeni yaşında biran önce sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103