Vali Erkaya Yırık: Yılmadan Mücadele Edeceğiz

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda, “Şanlı ordumuz bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir” dedi.

Vali Erkaya Yırık: Yılmadan Mücadele Edeceğiz

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 30 Ağustos Zafer bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın satırbaşları şöyle;

“Milletimizin kaderini tayin eden ve Türk bağımsızlık mücadelesinin en önemli dönüm noktalarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tarihimize damgasını vurmuş eşsiz bir kahramanlık örneğidir.

“UNUTULMAYACAK BİR DERS VERMİŞTİR”

26 Ağustos 1922 günü Anadolu’nun kalbinde başlayan Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle vatan topraklarından düşmanın ayak izleri silinmiş, ata yadigârı topraklar bizlere ebedi yurt olarak kazandırılmıştır. Şanlı ordumuz bu zaferle kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiştir.

“İSTİKBALİMİZİN PARLAYAN YILDIZI OLMUŞTUR”

Kurtuluş Savaşı'nın ilk dönemlerinde, her türlü zorluk ve imkânsızlığa rağmen cesaretle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde kahraman milletimizin azim, inanç ve kararlılığıyla   30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi neticesinde zaferle taçlanmıştır.

 Bu zafer, aynı zamanda 1071’de Sultan Alparslan’la ayak bastığımız Anadolu’nun bize ait olduğunu en güzel şekilde tescillemiş istiklal ve istikbalimizin parlayan yıldızı olmuştur.

“YILMADAN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Tarih boyunca şerefiyle yaşayan milletimiz, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan muharebesiyle vatanın her karış toprağının kanlarıyla sulanmadıkça terk edilmeyeceğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün verilmeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bugün bizler, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emaneti olan bu topraklarda huzur, güven ve istikrarın devamı için durmadan çalışacak,  bağımsızlığımıza ve bölünmez bütünlüğümüze kast eden odaklara karşı yılmadan mücadele edeceğiz.

Bu vesileyle zaferimizin 98’inci yıl dönümünde; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yâd ediyor, kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 16:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Coronooo
Coronooo - 2 yıl Önce

SAYIN valim Corroonoo sayısı ne durumda?

ali2323
ali2323 - 2 yıl Önce

Yav onu geç de pandemi için tedbir al. Böyle giderse seneye kutlayacak vatandaş kalmayacak.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109