Vali Kaldırım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, bir mesaj yayımlayarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Vali Kaldırım mesajında, "19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır" dedi.

Vali Kaldırım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Kutladı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını bir mesaj yayımlayarak kutladı. 

Vali Kaldırım mesajında, "Tarih boyunca devletlerin kaderini tayin eden önemli dönüm noktaları vardır. Yurdumuzun dört bir yandan işgal altına alındığı ve vatanın işgalci güçler tarafından taksim edildiği bir dönemde 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatılan bağımsızlık mücadelesi Türk tarihinin en önemli dönüm noktasıdır" dedi.

"Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesinin büyük anlam ve önemi vardır"

Vali Kaldırım mesajında şu ifadelere yer verdi: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yakılan bağımsızlık ve kurtuluş meşalesi bir kıvılcımla yurdun her köşesini sararak büyümüş, bir milletin uyanışına, yeniden doğuşuna vesile olmuş ve Türk Milletinin kaderine yön vermiştir. Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesinin büyük anlam ve önemi vardır. Toplumları ayakta tutan en büyük gücün gençlik olduğunu iyi bilen Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı, gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiş ve “Gençler!... Cesaretimizi güçlendirip devam ettiren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile, insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız.” diyerek bu güveni açıkça dile getirmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle bağımsızlık mücadelemizin 99’uncu yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyetini bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan için canını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgilerimi sunuyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103