Vali Kaldırım: Anadolu Ajansı Türk Yazılı ve Görsel Basınının Mihenk Taşıdır

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Anadolu Ajansı’nın 100’üncü yılını kutladı. Vali Kaldırım Kutlama mesajında, “Türk basınında bir ilk olarak ulusal mücadelemizde önemli bir misyonu üstlenen ve bu onurlu görevi başarıyla ifa eden Anadolu Ajansı, Türk yazılı ve görsel basınının mihenk taşıdır” dedi.

Vali Kaldırım: Anadolu Ajansı Türk Yazılı ve Görsel Basınının Mihenk Taşıdır

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Anadolu Ajansı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla mesaj yayınlayarak Anadolu Ajansının 100’üncü yılını kutladı.

KALDIRIM: ANADOLU AJANSI TÜRK YAZILI VE GÖRSEL BASINININ MİHENK TAŞIDIR

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk resmi haber ajansı olarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından 1920’de kurulan ve milli mücadele yıllarında Kurtuluş Savaşımızın haklılığını tüm dünyaya duyurarak adeta Türk milletinin sesi olan Anadolu Ajansının 100’üncü yılına tanıklık etmekten mutluluk duymaktayız. Türk basınında bir ilk olarak ulusal mücadelemizde önemli bir misyonu üstlenen ve bu onurlu görevi başarıyla ifa eden Anadolu Ajansı, Türk yazılı ve görsel basınının mihenk taşıdır.  Kurulduğu günden bu yana doğru, güvenilir ve ilkeli haber anlayışı ile Türk basınına sağladığı katkılar ve sunduğu hizmetlerden ötürü Anadolu Ajansı’nda tüm emeği geçenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109