Vali Kaldırım'dan Gaziler Günü Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Gaziler 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayınlandı. Vali Kaldırım yayınladığı mesajda “Gaziler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

Vali Kaldırım'dan Gaziler Günü Mesajı

GAZİLERİMİZE BÜYÜK BİR HASSASİYET GÖSTERİLMEKTEDİR”

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle mesaj yayınlandı. Vali Kaldırım mesajında “Tarihi şan ve şerefle dolu ve şanlı tarihi boyunca ‘Gaza’ anlayışını kendine şiar edinen aziz milletimiz, yüce değerlerimiz, mukaddes vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğü uğrunda feday-ı can etmekten çekinmemiş, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin kanıyla sulanan topraklarımızı zaferlerle ebedi yurt kılmış ve dünyada eşi benzeri görülmemiş bir medeniyet inşa etmişlerdir. Bugün vatanseverlikleriyle övündüğümüz kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir zaman dilimidir. Bu bilinç içerisinde, Devletimiz ve kadirşinas milletimiz gazilerimizin hatırasını her daim canlı tutarak onları yâd etmekte, gazilerimize ve onların ailelerine hak etmiş oldukları değeri en üst düzeyde vermektedir. Nitekim devletimizin tüm kademelerinde; gazilerimize ve yakınlarına en iyi imkânların sunulması, taleplerinin karşılanması ve sorunlarının ivedilikle çözülmesi, için büyük bir hassasiyet gösterilmektedir” ifadelerine yer verdi.

“GAZİLER GÜNÜ’NÜ” EN İÇTEN DUYGULARIMLA KUTLUYORUM”

Kaldırım mesajına şu şekilde devam ederek “Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına, Kore’den, Kıbrıs harbine, içeride ve dışarıda teröre karşı verilen kahramanca mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı verilen eşsiz mücadeleye milletimizin ve devletimizin bekası için gözünü kırpmadan şehadete yürüyen yiğitlerimize sonsuz rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, tüm gazilerimizin “Gaziler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum ”dedi.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7