Vali Kaldırım Elazığlılara Müjdeyi Verdi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, şehirdeki kış turizmiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Vali Kaldırım; valilik olarak işletmeyi devraldıklarını belirterek hizmet kalitesini artırıp fiyatları aşağı çekeceklerini söyledi.

Vali Kaldırım Elazığlılara Müjdeyi Verdi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım; medya grubumuz ziyaretinde Elazığ’la da ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

Vali Kaldırım’ın üzerinde durduğu konulardan birisi Elazığ’ın kış turizmi oldu.

KALDIRIM: İKİ BÜYÜK YAPI DAHA OLUŞTURDUK

Özellikle Hazar Baba Kayak Merkezi’nde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Valilik olarak tesisleri özel şirketten devraldıklarını belirterek istenmeyen hususların yaşandı, özellikle kaymakamlığımın tuttuğu raporlar vardı kaymakamlık talep etti İl Genel Mecliste kamu işletmesine uygun olacağını değerlendirdi işlerin daha sağlıklı yürümesi açısından oraya biz şimdi daha çok önem vermeye başladık mesela bugün ekibimiz Kartepe’ye gittiler kayak malzemelerini temin ettiler ve oraya hızlı bir şekilde konteynır götürerek vatandaşın orda yeme içme ve sosyal faaliyetlerini çeşitlendirmek için iki büyük yapı daha oluşturduk” diyerek açıklamalarına devam etti.

KALDIRIM: ARKADAŞLARIMIZ ORADA ÜÇ TANE YENİ OTOPARK ALANI YAPTI

Vali Kaldırım, “Hazar Baba Kayak tesislerinde birçok yenilikler yapacaklarının altını çizen Vali Kaldırım, hizmet kalitesini artırıp fiyatları aşağı çekeceklerini söyleyerek, “Hızlı bir şekilde tadilat ve yenileme işlemleri yapılıyor, pistlerin bakımları yapılıyor, yeni pistler ve otoparklar oluşturuldu ki bizim işletmememize rağmen en çok şikayet aldığımız konu otoparktı arkadaşlarımız orda üç tane yeni otopark alanı yaptı ve hazır hale getirdiler o konuda da bir sıkıntı yok” dedi.

BÖLGEDE İLK KEZ KARRAFT YAPILACAK

Kaldırım öte yandan, Elazığlılara müjde vererek, “Biz bu çalışmaların üzerine daha da yeni aktiviteler koyacağız çünkü herkes kayak yapmayı tercih etmeyebilir ama insanlar bir şekilde aktivite yapmak istiyor onun için bölgede ilk kez KARRAFT yapılacak yani Karda Rafting bunu ilk defa yapmış olacağız arkadaşları malzemeleri temin ediyor Kara dönük çok basit aktiviteler yapılabiliyor onlara dönük çalışmalar yaparak biraz daha renklendirip gelen insanların karla buluşması sağlayacağız ayrıca insanlar oraya yeme içmeye de geliyor geçen yıl orda sadede sucuk ekmek yapılıyordu biraz daha çeşitlendirdik ve hatta Trabzon’dan bir ustada getirdik” diye konuştu.

KALDIRIM: BUGÜN TALİMAT VERDİM 

 Kar üstünde hamsi yaptırma etkinliği çok ilgi görüyor diyerek açıklamalarına devam eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, “bunu da inşallah yaptıracağız ve fiyatları biraz daha aşağı çekerek oraya gidemeyen vatandaşlar için bugün talimat verdim özellikle 15 tatilde biz üstlenerek onları oraya götürüp faaliyetlerden yararlanmalarını sağlayacağız” diye kaydetti.

KALDIRIM: İDDİA EDİYORUM DÜNYANIN EN ÖNEMLİ MERKEZLERİNDEN OLACAK

Kaldırım, “Bölgede Yüksek İrtifa Kamp Merkezi projesini hazırladıklarını da ifade ederek, “ Benim amacım orada Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ni hayata geçirmek İddia ediyorum dünyanın en önemli merkezlerinden biri olacak bir proje orada ki bilimsel çalışmalardan diğer alanlara kadar bütün çalışmaları yaptırdık, Dünya da olimpik branşlarda 37 dalda yüksek irtifada kamp yapılabilen belli başla alanlardan biri olarak ortaya çıktı bu ve bilimsel olarak kanıtlandı A’dan Z’ye bütün branşları kapsayacak müthiş bir merkez alanı olacak benim hedefim orayı yapım şartı ile gelecekte görevini yaptıktan sonra özel sektöre devir etmek çok taliplide var inşallah bu projeyi de o şekilde gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

KALDIRIM: BAHREYN VE LONDRA’DAN HEYETLERİ HAZARA DAVET ETTİK

Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Bahreyn’den bir heyeti buraya davet etmiştik, Bahreyn İş Adamları Derneği Başkanı Halit bey dünyada değişik yerlere yatırım yapan bir İş Adamı onun öncülüğünde kendisi Londra’dan bize Uluslararası bir Mastır plan firması ile görüşme yaptı onları da buraya davet ettik Hazarı Uluslararası ölçekte başarılı bir destinasyon haline getirmek için bir planlama çalışmamız olacak bütün bunların eklenmesi ile orası sağlık ve doğa turizmi alanı olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 21:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

İşte gerçek milliyetçi, gerçek Elazığlı sayin Valimiz, şahsen bir Elazığlı olarak kendisine müteşekkirim... saygı ve sevgiler sünüyorum.

..
.. - 2 yıl Önce

Valiliğe ait olduğu için belli bir kesime beleş olacak mı?Eğer öyle olacaksa vatandaşa sıra gelmez.Kesinlikle kimseye bedava olmamalı.

SIRADAKİ HABER

banner103