Vali Kaldırım, Sivrice’de

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sivrice İlçesi’nde maden tetkik arama genel Müdürlüğü’nün Jeotermal Su Arama Sahası ile yapımı devam eden Zipline ve Macera Parkı alanlarında incelemelerde bulundu.

Vali Kaldırım, Sivrice’de

Türkiye’nin maden çeşitliliği bakımından en zengin ili olan Elazığ’da,maden rezervlerinin yanı sıra  özellikle son zamanlarda Karakoçan ve Cip köyü civarında jeotermal kaynakların gün yüzüne çıkarılması sonrasında jeotermal  su çalışmaları yaygınlaşarak devam ediyor.

Karakoçan ve Cip Jeotermal su kaynaklarından sonra Hazar Gölü etrafında da Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü Jeotermal su arama çalışmalarına hız verdi.

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’da yanına ilgili birim müdürleri ve ETSO Başkanı Asilhan Arslan’ı alarak, MTA’nın yaptığı jeotermal su kaynak arama sahalarını inceledi.

Kaldırım ve beraberindekiler, MTA’nın yetkililerinden şuana kadar yapılan arama çalışmaları hakkında teknik bilgi aldılar.

VALİ KALDIRIM ZİPLİNE VE MACERA PARKURUNU İNCELEDİ

Öte yandan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım ve beraberindekiler, Frat kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ve Hazar Gölü Manzaralı Zipline ve Macera parkurunda incelemelerde bulundu.

Yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat vasıtası ile emniyet kemeri giyerek kendi ağırlığınızla ve yerçekimi yardımıyla kayma aktivitesi olarak bilinen Zipline parkurunun yaklaşık 2 ay sonra hizmete açılması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7