Vali Kaldırım Tesisler İçin Son Noktayı Koydu

Elazığspor Tesislerinin bulunduğu arazi üzerindeki tartışmalara son noktayı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım koydu. Vali Kaldırım, Milletvekileri ile yapılan son toplantıda Elazığspor tesislerinin bulunduğu mevcut arazinin değerlendirilerek Elazığspor’a tesis yapılması ve finansman imkanları sağlanması açısından görüşmelerin olduğunu söyledi. Vali Çetin Oktay Kaldırım İl Özel İdaresi’nin proje çalışmalarına başladığını belirtti.

Vali Kaldırım Tesisler İçin Son Noktayı Koydu

Geçtiğimiz günlerde Elazığspor tesislerinin bulunduğu arazi üzerinde İl Özel İdaresi’nin 2574 parsel 9 no’lu taşınmaz için şehir plancısına imar tadilatı hazırlattığı ve resmi yazıyı Elazığ Belediyesine gönderdiğini haberimizde paylaşmıştık.

İL ÖZEL İDARESİ’NDEN DAHA ÖNCE YAPILAN AÇIKLAMA

Yaptığımız haberin ardından spor kamuoyunda tartışmalar başlarken, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu imzasıyla yayınlanan açıklamada; “Bazı basın kuruluşlarında mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Elazığspor tesislerinin imar değişikliği yapılarak satışa çıkarılacağı şeklinde haberler yer almıştır. Haberlerde yer alan hususların düzeltilmesi ve gerçeğin kamuoyu tarafından bilinmesi açısından bu açıklamayı yapmayı uygun bulmaktayız. Haberde yer aldığı gibi Elazığspor tesislerinin bulunduğu alanın satışı gibi bir çalışma ve planlamamız bulunmamaktadır. Elazığspor tesisleri imarda belirtilen bölgede 2574 ada ve 11 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 84.852 m2 alana sahiptir. İmar ile ilgili işlem yapılmasını talep ettiğimiz alan ise 2574 ada 9 parsel üzerinde bulunmakta ve toplam 60 bin m2 alandan oluşmaktadır. Dolayısıyla Elazığspor tesislerinin kurulu bulunduğu alanla alakalı bir değişiklik yâda düzenleme talebimiz olmadığı gibi, satış planlamamız da yoktur ifadelerine yer verilmişti.

Elazığspor tesislerinin bulunduğu arazi üzerindeki tartışmalara ise son noktayı Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım koydu.

Eskişehirspor maçının ardından konuyla ilgili Televizyonumuza özel açıklamalarda bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekilleri ile yapılan son toplantıda Elazığspor tesislerinin bulunduğu mevcut arazinin değerlendirilerek Elazığspor’a tesis yapılması ve finansman imkanları sağlanması için görüşmelerin olduğunu söylerken, İl Özel İdaresinin bu konuda proje çalışmalarına başladığını ifade etti.

KALDIRIM: ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ ORTAYA KOYARIZ

Vali Kaldırım, “Elazığspor’un en son yaptığımız toplantıda tesislerinin de olduğu, tesislerin yenilenmesi noktasında yeni bir kamu arazisinin de mevcut arazinin de değerlendirilerek tamamen Elazığspor için hem tesis yapımı hem de finansman imkanlarının değerlendirilmesi açısından öyle bir görüşmemiz de oldu. İnşallah o projeye de İl Özel İdare çalışmaya başladı. O da gerçekleşirse Elazığspor için hem tesisleşme açısından hem de kaynak açısından iyi bir imkan olacağını düşünüyorum. Elazığspor tesislerinin olduğu alana tamamen Elazığspor için, şehrin aktörleri de bundan mutabık. Vekillerimizde mutabık. Tamamen Elazığspor için. Öyle bir proje var. İnşallah yeni yönetim oluşur, bunların hepsini konuşuruz ve Elazığspor için daha iyi hem finansman açısından hem sportif açıdan. Hem de buranın biz Doğu’da futbol şehri, merkezi olmasını istiyoruz. Futbol okulu da burada olmasını istiyoruz. O açıdan genel olarak değerlendirme yapar, yeni yönetimle inşallah bunları masaya yatırırız. Elazığspor’un hak ettiği yer Süper Lig. O hedefe ulaşması için bizde elimizden gelen gayreti ortaya koyarız” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7