Vali Kaldırım ve Milletvekili Erol Elazığlıların Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Cumhuriyetin Türk milleti için gurur vesilesi olduğunu söyledi. Anadolu toprakları üzerinde saldırıların eksik olmayacağını ifade eden Kaldırım, her şeye rağmen milletin her defasında bitti dedikleri anda bir küllerinden dolduğunu söyledi.

Vali Kaldırım ve Milletvekili Erol Elazığlıların Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıl dönümünde Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, cumhuriyet bayramının Türk Milleti için gurur vesilesi olan günlerden olduğunu söyledi.

KALDIRIM: MİLLETİMİZ İÇİN GURUR GÜNÜ

Vali Kaldırım, Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları sonrasında Kanal Fırat Canlı yayınına katılarak, “Milletimiz için gurur günü. Gurur vesilesi olan bir gün. Büyük bir kahramanlıktan sonra Cumhuriyetle taçlandığı bir gün. Cumhuriyetimizin 95.yılını kutluyoruz. Nice yıllara. İnşallah tüm ülke satında olduğu gibi Elâzığ’ımızda da coşkulu bir şekilde kutlayıp, milli birlik ve beraberliğimizi göstereceğiz. Gurur duyacağımız bir gün olarak idrak ediyoruz”dedi.

KALDIRIM: CUMHURİYET EBEDİYEN DEVAM EDECEKTİR

Türklerin,1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu topraklarına gelmesiyle birlikte her dönemde millete yönelik saldırıların yaşandığını ve bundan sonrada yaşanacağının farkında olunduğunu belirten Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Gerek içerden karıştırmaya dönük, gerekse dışarıdan müdahaleler eksik olmamıştır. Türk milleti bunun fevkalade bilincinde. Bilincinde olmakta zorundayız. Bu Osmanlının en güçlü olduğu dönemde de yaşanmıştır. Cumhuriyet kurulmadan önce ülkemiz çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelmiştir. Ama milletimiz her zaman tam bitti denildiği anda bile küllerinden doğmuş, yine düşmanlarına, ülkemizi karıştırmak isteyenlere, ülkemizi bölmek isteyenlere gerekli cevabı vermiştir. İnşallah cumhuriyet ebediyen devam edecektir”diye kaydetti.

EROL: BU DEĞERLERİ BİZE BIRAKANLARI ŞÜKRAN VE RAHMETLE ANMAK LAZIM

Öte yandan CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’da Elazığlıların tüm Türkiye’nin Cumhuriyet Bayramını kutlarken, “Cumhuriyet nedir? Cumhuriyet, demokrasi, yurttaşlık, insan hakları bilinci, ilim. Ve bu değerleri bize bırakanları şükran ve rahmetle anmak lazım. Kurtuluş savaşı şehitlerimizin, Kıbrıs Şehitlerimizi, PKK terör örgütü ile bu ülkenin uniter devlet yapısını koruyan ve bu anlamda şehit düşen şehitlerimizi, FETÖ terör örgütüne karşı şehit düşen şehitlerimizi saygı ile anmak lazım. Ama tabi bizim tek ve değişmez önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Onun değerlerine, onun eğitim sistemine, onun Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmak bizim yurttaşlık görevi olarak bilip bu değerlerde bu ülkemizin her karış toprağında Türk bayrağımızın dalgalanması için, Türk milletinin adının yaşatılması için hepimizin bu ulusal değer ve ulusal uzlaşmada bir arada olmamız lazım. Bugün Elazığ’da çok güzel bir gün yaşadık. Gerçekten Elazığlı hemşerilerimizin katılımı son derece güzeldi. Buradan bütün hemşerilerimi saygı ile selamlıyorum”ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7