banner83

Vali Kaldırım’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Cumhuriyetimizin ilanının 96’ıncı yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali Kaldırım mesajında, “Bugün haklı olarak tam bağımsız bir şekilde büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Vali Kaldırım’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Cumhuriyetimizin ilanının 96’ıncı yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

KALDIRIM: BÜYÜK BİR MİLLET VE DEVLET OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Elazığ Valisi Kaldırım, “Cumhuriyetimiz; 29 Ekim 1923 tarihinde yani bundan 96 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir”  ifadeleriyle ilan edilmiştir. Yakın tarihimiz açık bir şekilde göstermiştir ki, Büyük Türk milletinin bekasının ve çağdaş dünyada hak ettiği yeri almasının yegâne biçimi cumhuriyettir. Yaşadığımız sıkıntılı günlerden sonra büyük fedakârlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün haklı olarak tam bağımsız bir şekilde büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz. Büyük bir medeniyetin ve şanlı bir mazinin mirasçısı olan devletimiz, kurulduğu günden bu yana hızla büyümüş ve özellikle son yıllarda kimsenin hayal dahi edemeyeceği kalkınma hamlelerine imza atmış, dev projeleri hayata geçirmiş, devletimiz ve milletimiz yekvücut olarak dünyanın en güçlü ekonomilerinden ve ordularından birine sahip olan ülkeler arasına girmeyi başarmıştır” dedi.

KALDIRIM: GÜVELİK GÜÇLERİMİZ VE ORDUMUZA ÜSTÜN MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Vali Kaldırım, “Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için gözlerini kırpmadan canlarını feda edenleri hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman şükran ve minnetle vadedeceğiz. Cumhuriyetimizin 100. yılında belirtilen hedeflere ulaşmak ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için aldığımız görevi layıkıyla yerine getirmek uğruna bıkmadan yorulmadan çalışacağız. Bu vesileyle ülkemiz sınırları içinde ve dışında ülkemizin ve bulunduğumuz coğrafyanın huzuru, güveni ve istikrarı için hain terör örgütleriyle kahramanca mücadele eden güvelik güçlerimiz ve ordumuza üstün muvaffakiyetler diliyorum” diye kaydetti.

KALDIRIM: VATANDAŞLARIMIZIN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLUYORUM

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, “Bu duygu ve düşüncelerle;  Bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu kutsal amaç için toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; Elazığlı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet bayramını kutluyorum”ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2019, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7

banner47