Vali Yırık: Elazığ Haritada Sarıdan Alt Bantlara Düşüyor

1 Mart itibarıyla kademeli normalleşme süreci başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca il bazlı güncel korona virüs vaka sayılarını açıkladı. Geçtiğimiz hafta 39,68 oranında olan Elazığ bugün açıklanan verilerle 35,72’ye geriledi.

Vali Yırık: Elazığ Haritada Sarıdan Alt Bantlara Düşüyor

COVID-19 önlemleriyle ilgili normalleşme süreci 1 Mart’tan itibaren başladı.

Normalleşme adımlarının atılması ile birlikte iller düşük, orta, yüksek ve çok yüksek olarak belirlenen dört risk kademesine göre esnetildi.

Normalleşme sayılı günler kala yüksek risk gurubunda olan Elazığ, 1 Mart itibari ile yayınlanan verilerle düşük ve orta risk gurubunda yer alan 42 ilden biri oldu.

20-26 Şubat tarihleri arasındaki rakamlarda Elazığ, 100 binde 39,68 oranında vaka ile Orta risk gurubunda yer alarak 1 Mart itibari ile normalleşme adımlarını attı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kontrollü normalleşmedeki il bazlı güncel koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

Açıklanan verilere göre geçen hafta 100 binde 39,68‘ler de yer alan Elazığ, yeni yayınlanan güncel veriler ile 35,72 ye geriledi.

587 Bin 960 nüfusa sahip Elazığ’da harita göre haftalık vaka sayısı ise 210 olarak belirtildi.

YIRIK: ORTA RİSKLİ İLLER ARASINA GİRDİK

Vali Erkaya Yırık ’ta, denetimler sırasında verdiği bilgilerde Elazığ’ın normalleşme haritasında sarıdan alt bantlara düşüldüğünü söyleyerek, “Gelinen noktada sizlerin de büyük gayretleri ile emniyetimizin, jandarmamızın ve tüm kamu görevlilerimizin bu denetim faaliyetleri adı altında bilinçlendirmesi çalışması ile bu geldiğimiz noktada sarı bantlı olarak orta riskli iller arasına girdik. Son 3 – 4 gündür yaptığım takiplerde bu seviyeyi koruyoruz. Hatta aşağı da düşüyoruz” dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
F...
F... - 2 ay Önce

Hiçbir yer belirlenen kurallara göre hareket etmiyor bu nasıl düşüş

Önümüzdeki hafta
Önümüzdeki hafta - 2 ay Önce

Normalleşmenin etkileri önümüzdeki hafta belli olacak. Böyle kalırsa çok iyi. Ancak özellikle kapalı mekanlarda ve aile içinde çok dikkatli olmak gerekiyor. Maalesef Elazığ da bulaş en çok aile içinde ve işyerlerinde oluyor. Lütfen dikkat.

Yk
Yk - 2 ay Önce

Caddeler tipi kayik maskesiz gezen sivrilerle doluyken bakın görün 15 güne mavi olacaz kırmızımı bakın görün

Asker
Asker - 2 ay Önce

Bazı kansizlar,kaosdan medet bekler hale geldi,düştüğüne bile üzülüyorlar, düşüş azaldıkca bunlar kanser olacak gibi görünüyorlar.Debelenin.

Yazık
Yazık - 2 ay Önce

Elazığ ana caddelerinde denetim kontrol yok maskesi çenede geziyor gençlerin çoğunluğu hiçbir uyaran yok. Hatta kenarında bekleyen trafik polisleri bile maskesiz sohbet eder durumda, vatandaşa örnek olacaklar birde.

SIRADAKİ HABER

banner103