Vali Yırık, Sözünü Geciktirmedi, Nazire Can’ı Evinde Ziyaret Etti

Kapalı Çarşı’da önceki gün koronavirüs denetimleri sırada Vali Erkaya Yırık ile Nazire Can adlı vatandaş arasında geçen diyalog herkesi tebessüm ettirmişti. O diyalogda “misafirim var” diyerek randevusu geri çevrilen Vali Yırık, Nazire Can’ın evine misafir oldu.

Vali Yırık, Sözünü Geciktirmedi, Nazire Can’ı Evinde Ziyaret Etti

Dün gerçekleştirilen korona virüs denetimlerde Vali Erkaya Yırık’ın karşılaştığı Nazire Can ile randevu diyaloğu herkesi gülümsetmişti.

Dün Nazire Can ile muhabbet eden Vali Yırık, "Bugün saat 14.30’da valiliğimize gelebilir misiniz" sorusuna kadının "Bugün olmaz gelemem, misafirim var" demesi etraftakileri kahkahaya boğmuştu.

Bunun üzerine Vali Yırık ise esprili bir cevapla, "Eskiden valiye ulaşılamıyordu, şimdi ise vali çağırıyor ama ben o saatte gelemem diyor, sen bana adresini ver de ben randevu alayım" demişti. Vali Yırık bugün o diyaloğu yaşadığı Nazire Can’ın evine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Valinin kendisini ziyaret etmesinden son derece mutlu olan Can ise şaşkınlığını gizleyemedi.“MİSAFİRLERİ GELMİŞ, HAKLI GEREKÇESİNİ GÖRMÜŞ OLDUK”
Nazire Can’ı evinde ziyaret eden Vali Erkaya Yırık, “İçişleri Bakanlığı’mızın talimatları korona virüse dikkat çekmek düşüncesiyle dün çarşı ziyaretlerini yapmaktaydık. Nazire Can, bizi görünce bana gelmek istediğini söyledi. Ben de kendisine ‘Bugün 14.30’da gelebilir misin’ demiştim. Kendisi de ‘Gelemem misafirim var’ dedi. Ben de o zaman ben geleyim dedim ve bugün bu sözümüzü yerine getirmiş olmanın da mutluluğunu yaşıyorum. Gerçekten de Nazire Hanım, Bingöl’den gelen kız kardeşini dün itibariyle ağırlıyor. Misafirleri gelmiş ve evde coşku var. Haklı gerekçesini de kesinlikle görmüş olduk” dedi.“O ESNADA ACELEM VARDI VE MİSAFİRİM VAR DİYE KABUL EDEMEDİM”
Dün çarşıya çıkarken Vali Yırık ile karşılaştığını dile getiren Nazire Can ise, “Vali bey ile sohbet ettik ve o esnada da ‘bir isteğiniz var mı’ diye sordu. Ben de ‘ sizinle özel görüşmek istiyorum’ dedim. Gelin görüşelim dedi. Benim de o esnada acelem vardı ve misafirim var diye kabul edemedim. Aramızda öyle bir konuşma geçti. Ben orada görüntü çekildiğini gördüm ama kısa geçerler sandım. Televizyona ve medyaya bu kadar düşeceğini düşünmedim. Vali bey de bizi kırmadı, bugün de kendileri geldi. Çok memnun oldum. Allah, valimizden razı olsun. Çok duygulandım” diye konuştu.

VİDEO


 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2020, 16:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
saffet
saffet - 4 ay Önce

İkinci " eltim gile gidim " vakası

Ebubekir SERTKAYA
Ebubekir SERTKAYA - 4 ay Önce

Sayın Valim'i tebrik ediyoruz bu naif ziyaretlerinden dolayı. Ancak Türkiye'nin gelmiş olduğu bu güzel ortamda Kovancılar İlçesi Sarıçoban Köyü'nde 6 yıldır elektriksiz yaşayan insanlar var ve FEDAŞ (AKSA) hukuk tanımaz bir şekilde vatandaşa zulmediyor. Nazar-ı dikkatlerinizi celbetmesi ümidiyle başarılarınızın devamını diliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner7