VALİLİK AĞIR HASARLI BİNALAR İÇİN UYARDI!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, dün Abdullahpaşa Mahallesi’nde Yetkilileri, vatandaşların yıkımı gerçekleştirilecek olan evlere girmemeleri için tedbir alınması konusunda uyarmıştı. Elazığ Valiliği ise harekete geçti. Vatandaşların Ağır hasarlı binalara girip eşya çıkarmaları dahilin de hukuken 1.derece sorumlu tutulacaklarını Kamuoyuna duyurdu.

VALİLİK AĞIR HASARLI BİNALAR İÇİN UYARDI!

Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremin ardından yetkililer seferber oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yetkilileri uyararak yıkımı gerçekleştirilecek olan evlere girmemeleri için tedbir alınmasını vurgulamıştı. Elazığ Valiliği ise bu doğrultuda harekete geçerek, Vatandaşların Ağır hasarlı binalara girip eşya çıkarmaları dahilin de hukuken 1.derece sorumlu tutulacaklarını Kamuoyuna duyurdu.

İŞTE VALİLİĞİN KAMUOYUNA MESAJI

Kıymetli Elazığlı Hemşehrilerimiz, “Ağır hasarlı olarak belirlenen binalardan kapı, pencere, kalorifer peteği, korkuluk vb. sökmek tehlike arz etmektedir. Bu itibarla, ağır hasarlı binalara girip söküm yapan veya yaptıranlar, oluşacak herhangi bir zarar, can kaybı ve yaralanmadan hukuken 1.derece sorumlu tutulacaktır. Tüm hemşehrilerimize saygıyla duyurulur”

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103