Vatandaşlar, Elazığ’da Yeterli Önlemlerin Alınmadığını Savundu

Elazığ koronavirüs vaka artışında Türkiye ikincisi olmuşken şehirdeki konserler ve kalabalık ortamlar vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Elazığ’ı işaret ederek “şimdi daha dikkatli olmalısınız” demesine rağmen oluşan görüntüler vatandaşları tedirgin ediyor.

Vatandaşlar, Elazığ’da Yeterli Önlemlerin Alınmadığını Savundu

Elazığ’da koronavirüs nedeniyle vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.  Bir taraftan vaka sayısı artarken diğer taraftan da Elazığ halen aşılama oranında beklenilen seviye de değil.

Türkiye’de 69 şehir aşılamada mavi kategoride yer alırken Elazığ halen sarı renkli şehirlerarasında yer alıyor.

Vatandaşlar Elazığ’daki bu durum karşısında tedirginken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada, Elazığ’ın da ikinci sırada olduğu 10 ili işaret ederek “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı! Kurallar çok gerekli” demişti.

Bakan Fahrettin Koca’nın Elazığ’la ilgili bu uyarısına rağmen şehirdeki konserler ve kalabalık ortamlarla birlikte yeterli denetimin olmaması vatandaşların tepkisini topluyor.

Konserlerle birlikte yoğun katılımlı taziyeler de yine tepki topluyor. Bu süreçte birçok aile duyarlılık gösterip taziye kabul etmezken bazı ailelerin kapalı ortamlarda çok yoğun kalabalıkla taziye kabul etmeleri de insanları tedirgin ediyor.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
genç
genç - 3 gün Önce

Daha sarı renkte olmamız Elazığ'ın eğitim kalitesini gösteriyor. Sağ olsun bu konuda Elazığ valisi gayet rahat.

Gakgo
Gakgo - 3 gün Önce

Polis hastane önünde virüs kontrolü yapsa 100/30 pozitifli olup da gezenleri görecek yada evde kalmak zorunda olanları takibe alsa yeter hepsi geziyor dışarı da vicdansizlar

adasfs
adasfs @Gakgo - 3 gün Önce

yok kardeş entübe hastalarda kontrol yapsın:)) virüslü adam hastaneye değil de nereye gitsin mübarek gakgomm

MÜLAYİM TERS
MÜLAYİM TERS - 3 gün Önce

HERKES BİRBİRİNDEN CESARET ALIYOR BU KALABALIĞIN SEBEBİ BU ONLARA BİŞE OLMUYORSA BANA DA OLMAZ MANTIĞI VAR YAKINDA LİDER ELAZIĞ OLUR CESARET Mİ ESARET Mİ CEVABI BELLİ SONUÇLARI DA BELLİ HADİ KOLAY GELSİN HERKESE !

Corona
Corona - 3 gün Önce

Semt minibuslerini goren bilen denetleyen birileri varmi 15 kisilik minibus 26 kisi aldi gitisinler caydaciranin orda kestikleri kocanlara baksinlar zaten elazig Allaha emanet yasiyo iyiki gazi caddesi var olmasaydi ne yapardik sanayi desen fabrikadan gecilmiyor daha neler var neler vah ki ne vah

?
? - 3 gün Önce

Devletimiz resmen salıvermis herşeyi pozitif vakalar dışarı da tur atıyor

Zaza
Zaza - 3 gün Önce

50₺ halı için birbirini yiyenleri değil o halıyı 50 liraya satanı,salçalı ekmek festivali diye saçma sapan bişey yapıp milleti çuval gibi üst üste yığan gösteriye izin vereni bulup hesaba çekecen. Yoksa bilyorsunuz bizim millet cahil. Bahanye bakıyor

Vatandaş
Vatandaş - 3 gün Önce

Allah'ın sopası yokki gökten indirsin..Her şey millet olarak bizlerin elinde..Herkeste bir yüksek özgüven varki almış başını gidiyor..Bu salgın hastalıkta önceden ve şimdiden olanlardan bir ders almamız lâzımken inadına hareket edenler var..Bu işler öyle provakasyon yaparak her şeyi devletten bekleyerek olmuyor.

SIRADAKİ HABER

banner103