Vatandaşların Kısıtlamayı Yanlış Anladığı Kentimizde İn Cin Top Oynuyor

Kayseri'de bugün akşam başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını vatandaşlar yanlış anlayınca trafiğin en yoğun olduğu caddeler bile boş kaldı.

Vatandaşların Kısıtlamayı Yanlış Anladığı Kentimizde İn Cin Top Oynuyor

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında bugün akşam 20.00'den sonra başlayacak olan sokağa çıkma kısıtlamasını vatandaşlar yanlış anladı.

Uygulamanın bugün sabahtan itibaren geçerli olduğunu düşünen vatandaşlar sokağa çıkmayınca Kayseri'de tarihi Cumhuriyet Meydanı boş kaldı.

GERÇEĞİ ÖĞRENİNCE DIŞARI ÇIKTILAR

Kısıtlamayı yanlış anladıklarını söyleyen vatandaşlar, sokağa çıkmak için saat 10'u beklediklerini, kısıtlamanın akşam 20.00'de başlayacağını öğrenince işlerini halletmek için dışarı çıktıklarını belirtti. Trafiğin en yoğun olduğu caddelerde de bir yoğunluğun oluşmadığı görüldü.

HAVADAN DA GÖRÜNTÜLENDİ

Ayrıca, binlerce kişinin yoğunluk oluşturduğu Cumhuriyet Meydanı'ndaki sessizlikte havadan görüntülendi.


Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 6 gün Önce

İl valileri,ekrana çıkıp,açıkça izah etmezse olacağı budur.Herkes Bakanlık bildirisi ni okuyamadigi ,kulaktan dolma ile hareket edildiği için sonucunda yanlış olacağı kaçınılmazdır.Oysa bunlar İl Hıfzıssıhha kurulu kararı ile valilikçe ilan edilmesi(yazılı ve görsel medya) duyurulması şarttır.Tepeden emir gibi uygulanırsa bunun adı,sıkıyönetim veya ohal gibi olur.

SIRADAKİ HABER

banner7