Veli Ağbaba: Malatya'ya Elazığ'dan Gidip Geliyoruz!

Elazığ ve Malatya; komşu iki şehir bu defa Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın Elazığ Havalimanı’na göz dikmesi ile karşı karşıya geldi. TBMM Genel Kurulu’nda Malatya’nın çözüm bekleyen sorunlarını dile getiren Ağbaba, “yeterli uçağımız ve ulaşımımız yok. Tüm milletvekilleri Malatya’ya Elazığ’dan gidip geliyoruz” diyerek yeni bir ateşin fitilini attı.

Veli Ağbaba: Malatya'ya Elazığ'dan Gidip Geliyoruz!

Uzun yıllardan beri devam eden kayısı Malatya’nın mı Baskil’in mi tartışmaları ile başlayan Elazığ – Malatya serüveni, son günlerde ise Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım tarafından Fırat Nehri üzerinde keşfedilen “Saklıkapı ve Karaleylek Kanyonları” ile iki şehir karşı karşıya getirmişti.

 

MALATYA VALİSİ ELAZIĞ’DA TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Vali Kaldırım tarafından keşfi yapılan kanyonları gezmeye giden Malatya Valisi Aydın Baruş, “İnşallah Fırat Kalkınma Ajansı ve Malatya Valiliği olarak bazı çalışmalarımız olacak” sözleri ile tartışmanın kapısını işte böyle aralamıştı.

Kanyon tartışmaları üzerine harekete geçen Elazığ İl Yöneticileri her platformda kanyonların Elazığ’ın diyerek bölgedeki çalışmalarını da hızlandırdı. Kolları sıvayan il yöneticileri 9 milyon yıllık doğa harikası kanyonlar için işe önce yön tabelasını asarak başladı, ardından da Vali Kaldırım’ın girişimleri ile yeni keşif kanyonların doğal sit alanı olarak tescillenmesi için adımlar atıldı.

  

MALATYA MİLLETVEKİLİ İKİ ŞEHRİ BİR KEZ DAHA KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Tam buzlar eridi derken Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın TBMM Genel Kurulu’ndaki açıklamaları komşu iki şehir yeniden karşı karşıya getirdi.

  

AĞBABA: DÜNYAYLA ULAŞIMIMIZ YOK

Ağbaba, konuşmasının başında Malatya uçak sefer sayısı ve sefer saatlerinin Malatyalıları mağdur ettiğini belirterek; “Malatyaspor’umuz Süper Lig’de mücadele ediyor, şu anda iyi bir durumda. Karaciğer Nakil Enstitümüz var, sadece Malatya’nın değil, Türkiye’nin gururu. Dünyada en çok karaciğer nakli yapan 2. Merkez Malatya’da. Turgut Özal Tıp Merkezimiz var, önemli bir sanayi merkezimiz var, üniversitelerimiz var, kayısımız var ama yeterli uçağımız olmadığı için, dünyayla ulaşımımız yok” dedi.

 

“MALATYA’YA ELAZIĞ’DAN GİDİP ELAZIĞ’DAN GELİYORUZ”

“Malatya büyükşehir ama maalesef büyükşehirlik lafta kalıyor. Malatya’nın havaalanı var ama uçak saatleri yeterli değil” diyerek sözlerine devam eden Ağbaba, “AKP’li ve MHP’li milletvekillerimizle, hep beraber Malatya’ya Elâzığ’dan gidip Elâzığ’dan geliyoruz. Sabah altıda bir uçak koymuşlar, gece 23.45’te; onun dışında uçak yok. Malatya âdeta kendi içine hapsedilmiş durumda, bu sorunun en kısa sürede çözülmesi gerekiyor.” İfadelerini kullandı.

 

ELAZIĞ HAVALİMANI’NA DA GÖZ DİKTİLER

Elazığ havalimanına göz diken Malatya Millletvekili Ağbaba, “tüm milletvekillerimizle Malatya’ya Elâzığ’dan gidip Elâzığ’dan geliyoruz” sözleri yeni bir tartışmayı beraberinde getirdi.

Ağbaba’nın bu sözleri Elazığ kamuoyunda büyük tepki topladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kasaba Siyasetçisi Ağzı
Kasaba Siyasetçisi Ağzı - 2 yıl Önce

Birisi bu siyaset bezirganına Elazığ sefer sayısınında Malatya ile aynı olduğu hatta Elazığ Ankara uçuş saatlerinin de Malatya ile aynı olduğunu söylesin, bunu da Elazığ CHP il örgütü veya Milletvekili Gürsel Erol Söylesin. Dahası Elazığ yolcu sayısının Malatya dan fazla olması aradaki o söylediği kişilerin Elazığ Havalimanını kullanması ile izah edilmesi mümkün mü? Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, eleştiri kabızlığı çekmek bu olsa gerek, bu memlekette CHP neden oy alamıyor sorusunun cevabını arayan varsa, işte bu Ağbaba ve türevlerinin gerçeklerden uzak bir dünyada yaşadıkları gerçeğinde saklıdır.

Nasrettin Hoca
Nasrettin Hoca @Kasaba Siyasetçisi Ağzı - 2 yıl Önce

Velisi Valisi ile Paslaşmış

Hüseyin
Hüseyin - 2 yıl Önce

Öyle bir anlatıyor ki Elâzığ dersin düşman toprağı yazık .

Hakan
Hakan - 2 yıl Önce

Utanmasa Elazığ iline içme suyunu çok görecek. Kendi sorununa neden Elazığ ı bulaştırıyorsun be adam!!!,,,,

Remzi
Remzi - 2 yıl Önce

Bilinç altı Elazığ kıskançlığı,,,, kendi meselene Elazı ı niye katıyorsun utanmaz hain.....

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Önce Valilileri şimdi de vekilleri! yarın elazığ havalimanını malatyaya da taşıyalım der bunlar

Vahap
Vahap - 2 yıl Önce

Gerçekten bu siteyi tebrik ediyorum. Elazığ'ı çekemeyenleri tek tek ortaya çıkarıyor. CHP zihniyeti böyle işte kıskançlık vs. Elazığ'a gelmek neden zorunuza gidiyor?

Alp
Alp - 2 yıl Önce

Adam haklı beyler. Kendinizi Malatya lıların yerine koyup öyle düşünün. Nasıl memleketini savunuyor. Bizimkiler gibi kendi keseleri ve rantlarını düşünmüyor.

Orada Elazığ Vekili Yokmuymuş
Orada Elazığ Vekili Yokmuymuş @Alp - 2 yıl Önce

Bu zat, mecliste konuşurken, mecliste olan her kavgadan eksik olmayan seçim kurulu kararı ile vekil olan Zülfü bey nerede, Elazığ ile alakası olmayan konularda kavga eden vekil, konu Elazığ olunca kavga etmesin ama bir cevapda mı verememiş adam yalan yanlış sallayıp dururken bizim vekiller yahu Elazığ Havalimanın yolcu sayısı Malatya dan daha fazla ona rağmen uçak sefer sayıları Malatya ile aynı onuda mı çok gördünüz. Elazığdan fazlanız yok ama Büyükşehir yapıldınız diye kendinizi gerçekten Büyükşehir olanlarla aynı kefeye mi koydunuz diyememişler mi? İkinci Özal dönemini yaşıyorsunuz, Kurulan Bölge Müdürlükleri hep size, Elazığ da Üniversite varken sizde Üniversite yoktu, şimdi size ikinci kuruldu. Elazığ Vergi mahkemesini bile size taşıdılar, Takımınız ikinci ligdeyken süper ligde takımı olan Elazığa yapılmayan büyüklükteki stadyum size yapıldı.VTuik,kalkınma ajansı,Milli Parklar bölge, Gümrük Bölge size kuruldu yetmedi mi? Ödenekte yıllardır Elazığın hep 2-3 katı ödenek alıyorsunuz yetmiyor mu diyemediler mi?

Bilgehan
Bilgehan - 2 yıl Önce

Bu şahsa gerekli cevabı Elazığ vekili Gürsel Erol vermeli, böylesi CHP liler nedeni ile Elazığ CHP ye oy vermiyor. Konuya nereden bakarsan bak haklılık payı sıfır....


SIRADAKİ HABER

banner103