Veteriner İşleri Müdürü Tutçugil İddialara Yanıt Verdi

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’nde hayvanlara iyi bakılmadığı iddialarının ardından basın mensuplarına hastane gezdirildi ve iddialar yalanlandı.

Veteriner İşleri Müdürü Tutçugil İddialara Yanıt Verdi

Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi’nde hayvanlara iyi bakılmadığı yönündeki iddiaların ardından basın mensuplarına, hastane gezdirildi, hayvanların hangi koşullarda yaşamlarını sürdürdüğü anlatıldı.

TUTÇUGİL: İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA ALDIKLARI YERLERE DİREKT BIRAKILIRLAR

Hayvan hastanesinde ağırladıkları hayvanların bakım aşamalarını anlatan Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Vesile Tutçugil, “Hayvan hastanesinde yaptığımız; sokaktan aldığımız bütün hayvanları buraya getiririz. Eğer yavruysa büyüyünceye kadar o bizimle birlikte misafir olur. Ve büyükten sonra onun operasyonları gerçekleşir. Tedavi ihtiyacı varsa tedavisi hemen yapılır. Bütün hayvanların kısırlaşma işlemi, aşılama işlemi yapılır ve 5 bin yüz doksan dokuz sayılı kanuna göre de İşlemleri tamamlandıktan sonra aldıkları yerlere direkt bırakılırlar. Biz burada sahiplendirme işlemi de yapıyoruz. Yalnız şunu özellikle rica ediyorum. Sahiplendirmeyi biz burada ücretsiz yapıyoruz. Sadece eğer bir kedi veya köpek sahiplenmek istiyorsanız tüm aile bireylerinin bu konuda hem fikir olması gerekiyor. Çünkü alacağınız canın ne bir ömür boyu yaşayacak ne de hiç büyümeyen bir bebeğiniz olacak. Onunla gerçek manada ilgilenebileceğinize inanıyorsanız o zaman almalısınız. Terk edilmek bütün canlılara aynı acıyı verir” dedi.

TUTÇUGİL: BİZİM ADIMIZI KULLANARAK DA BUNUN YAPILMASINDAN RAHATSIZ OLUYORUZ.

Zaman zaman büyük zorluklarla karşılaştıklarını ve bu zorluklara rağmen hasta hayvanlara ellerinden gelen tüm olanakları sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Tutçugil, “ Böyle bir talebimiz hiçbir zaman olmadı. Bizim adımızı kullanarak da bunun yapılmasından son derece rahatsız oluyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasemin Öz
Yasemin Öz - 4 ay Önce

Keşke iddialar gündeme düşmeden güzel çalışmalar ve projelerle yılda bir kaç defa haberlerde keyifle , gururla izleyebilsek ve dinleyebilsek ! Gel de bu haberi okuyup acaba !? .. demeden geçiver şimdi

SIRADAKİ HABER

banner7