“Ya Bir Yol Yapacağız Ya Bir Yol Bulacağız”

Alpay, “Elazığ Ticaret Borsası, Elazığ’ın ekonomik hayatına katkı sağlayan güzide kuruluş.”

“Ya Bir Yol Yapacağız Ya Bir Yol Bulacağız”

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ’ı makamında ziyaret etti. Alpay Elazığ Ticaret Borsası çalışmaları hakkında bilgi alarak, başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Mehmet Ali Dumandağ’ı tebrik etti.

“BU BİR ELAZIĞ SEVDASIDIR”

Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ yaptığı açıklamada, Milli Savunman Bakan Yardımcısı Şuay Alpay’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Sağ olsun milletvekilliği döneminde de bakanlık döneminde de bizi ziyaret ediyor. Teşekkür ederiz. Bu bir hizmet, Elâzığ sevdasıdır. Her aradığımızda kendisine ulaşabiliyoruz. Hemşerilerimizin sıkıntılarını anlatıyoruz. Yaptığı hizmetler Allah yanında da kul yanında da takdir edilir. Referandumda çıkan sonuç bunun örneği. Cumhurbaşkanımız AK Parti döneminde yapılan hizmetler boşa gitmedi. İnşallah bu sonuçta İslam alemine ülkemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Milli Savunma bakan Yardımcısı Şuay Alpay ise yaptığı konuşmada, Elazığ Ticaret Borsası ticaretin, üretimin dinamosu olduğunu söyleyerek, “Şehrin ekonomik hayatına katkı sağlayan güzide kuruluş. Sizde bu kuruluşun başında uzun yıllardır tecrübenizle, samimiyetinizle büyük katkı sunuyorsunuz. Çalışmalarınızdan dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Elâzığ’ın ekonomisine heyetinizle ekibinizle birlikte çok büyük katkılar yapıyorsunuz. Allah yolunuz açık etsin” dedi.

“DÜN YOĞUN MÜCADELEMİZİN SEMERESİNİ ALDIK”

Alpay, Türkiye’nin çok büyük bir tarihi adım attığını dile getirerek, “Bu tarihi bir kararı birlikte verdik. Yüzde 52’ye yakın bir oranda anayasa değişiklik paketinde evet çıktı. Bu sıradan bir karar değildi. Bu Türkiye’nin cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmesinin adı demekti hem siyasi hem ekonomik hem toplumsal boyutuyla çok anlamlar içeriyor. Türkiye’nin parlamenter sistemde dediğimiz ve maalesef Türkiye’deki siyasi partiler arasında sorunlar üreten, krizler yaratan bu parlamenter sistemden bir şekilde kurtulması gerektiği ile ilgili yoğun mücadelenin dün semere verdiği bir gündü. Bu sebeple devletimize, ülkemize hayırlar getirsin. Rabbim hayırlı etsin. Bu karar ülkenin yolunu açacak, ülkenin kabuğunu kırması için ona fırsat verecektir” diye konuştu.

“ÇATIŞMA NİYETİNDE OLANLARA FIRSAT VERMEYİP, YOLUMUZA DEVAM ETMELİYİZ”

Alpay yaptığı konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Ortadoğu’da Irak ve Suriye başta olmak üzere oralarda olan hadislerden ciddi derecede rahatsız. Göreceğimiz gibi Ortadoğu’da daha ciddi problemler olabilir. Bir taraftan Balkanlarda, bir taraftan körfez ülkelerinden, bir taraftan Kafkasya da ve son olarak da Avrupa’nın içinde çok ciddi sorunlar ortaya çıkıyor. Türkiye’nin hem bölgesinde hem de yakın coğrafyasında oluşan bu siyasi problemleri ve ekonomik krizle oluşabilecek problemleri, terörle mücadele açısından başlattığı sürece devam edebilmesi ve devletin bekasını tehdit edecek. Bu büyük problemlerle baş edilebilmesi için bir sistem değişikliği gerekiyordu. Bu sistem değişikliği de en hayati noktada duruyordu ve hamd olsun. Türk milleti engin tecrübesiyle demokrasi kültürü ve birikimiyle bunu analizini iyi yaptı. Bu değişikliğin yapılmasını kabul etti. Ve bunula ilgili adımını attı. Hayır diyenlerde bu milletin evlatları. Onlar da bir kısmı iyi niyetlerle hayır demeye çalıştılar. Ama sayın cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi 17 Nisan sabahından itibaren hayır, evet diyende kenetlenerek, sevgiyi büyüterek bu ülkenin ve milletin geleceğini gençlerimizin istikbalini düşünerek sıkıntıları bir taraf bırakıp, çatışma niyetinde olanlara fırsat vermeyip yoluna devam etmek zorunda.

“TÜRKİYE BİR GEMİ, HEPİMİZ AYNI GEMİNİN İÇERİSİNDEYİZ”

Türkiye bir gemi hepimiz aynı geminin içerisindeyiz. Başka coğrafyalardan başlarına bir sıkıntı geldiğinde Türkiye’yi bir sığınma limanı olarak gören çok sayıda ülke halk var ama bizim gidebileceğimiz hiçbir yer yok. Siyasal tercihlerimiz farklı olabilir. Ama bizim kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara fırsat vermeden, bir ayrışmaya yol açmadan, bu ülkede daha fazla üreterek, üretim ve refahtan herkesin adil olarak paylaşım yapabileceği, gelir dağılımdaki adaleti sağlama alıp sosyal refahı da artırıp, bu ülkeyi daha fazla zenginleştirip, insanların daha fazla mutlu olarak hayata devam etmeleri için bir yol bulacağız.

“YA BİR YOL YAPACAĞIZ YA BİR YOL BULACAĞIZ”

Ya bir yol yapacağız ya bir yol bulacağız. Türkiye bir yol buldu. Türkiye hükümet sistem değişikliği ile bunun bir fırsata çevirecek inşallah. Türkiye bununla çok daha güçlü olarak yoluna devam edecek. Elâzığ’da bundan nasibini alacak.

“ELAZIĞ MUHTEŞEM BİR TABLO ORTAYA KOYDU”

Elazığ’a bir defa daha kalbi şükranlarımı arz ediyorum. Muhteşem bir tablo ortaya koydu. Türkiye’de ilk 11 içerisinde yer aldı. Bunda tabi il başkanımızın, teşkilatlarımızın, milletvekili arkadaşlarımızın, belediye başkanımızın, sivil toplum örgütlerinin, sizlerin katkısı var. Biz de sizlerle birlikte gece gündüz çalıştık. Bize biraz daha fazla vazife verilmişti. Türkiye’nin birçok illerine konuşmacı olarak gittim. Bu paketin neler getirdiğin anlattım. Şimdi tatlı bir yorgunluk var. Bu sonucun daha iyi bir noktaya gitmesi için bunu iyi yönetmek lazım. Bunun içinde kardeşliğimiz öne çıkarıp kırgınlıkların oluşmasına izin vermeden, herkesi bir arada görüp yolumuza devam etmeyi arzu ediyoruz. Niyetimiz bu. Farklı bir planımız yok. Bu ülke, millet bizim. Cumhuriyeti, demokrasiyi en büyük kazanım olarak kabul eden insanlarız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103