Yanılmaz, Cumhuriyet Mahallesi Sakinleri İle Bir Araya Geldi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, referandum çalışmaları kapsamında Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Yanılmaz, Cumhuriyet Mahallesi Sakinleri İle Bir Araya Geldi

Referandum çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhuriyet Mahallesi sakinleri ile bir araya gelerek 16 Nisan'daki halk oylamasına ve belediye tarafından gerçekleştirilen önemli projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

ELAZIĞ'IN YAŞAM ALANLARI ARTIYOR

30 Mart 2014 tarihinden itibaren Elazığ'da birçok çalışmanın gerçekleştirildiğini ve Türkiye'ye örnek teşkil edecek projelerin hayata geçirildiğini kaydeden Başkan Yanılmaz, Elazığ'ı daha kolay ve kaliteli yaşanabilir bir şehir haline getirmek için çok çalıştıklarını ifade etti.

Göreve geldikleri zaman Elazığ'da şantiye belediyeciliği yapma sözü verdiklerini ve zaman içerisinde söyledikleri çalışmaları da gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Yanılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Bizler göreve geldiğimizde Elazığ yaşanabilir kentler sıralamasında 49. sıradaydı bizler bu rakamı 19. sıraya çektik ve hedefimiz 2023 yılına kadar Elazığ'ı ilk on il arasına taşımaktır.bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız devam ediyor. Malum kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk ayağını da Cumhuriyet Mahallesi'nden başlatıyoruz. Bu durum mahalle sakinlerimize hayırlı olsun."

Daha sonra Elazığ açısından büyük öneme sahip yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Yanılmaz, Çöpten Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi, Kültür Park,Şehit Fethi Sekin Mesire Alanı, Bosna Hersek Bulvarı ve Cip barajı park rekreasyon tesisleri ve ağaçlandırma alanı çevre düzenleme projesi gibi önemli projelere ilişkin bilgiler aktardı.

"İSTİKRAR, TÜRKİYE'NİN GÜCÜNE GÜÇ KATACAK YEGANE UNSURDUR"

"Bütün bu anlattığım çalışmaların yapılabilmesi ve çoğaltılabilmesi için güçlü bir Türkiye'nin olması şart" diyen Başkan Yanılmaz, işin özünde ülkenin istikrarlı olması gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Geleceğimize emin olarak bakmayı istiyorsak güçlü ve istikrarlı bir yönetimin olması şart. 16 Nisan'da ki halk oylaması da bu güce güç katacak. Böyle bir sürece şahitlik etmek bile aslında çok değerli. inanıyorum ki sizler de üzerinize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceksiniz."

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103