Yavuz: Yangın Bir An Önce Kontrol Altına Alınmalıdır

CHP Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu ve beraberindeki heyet Arıcak’ta meydana gelen Orman Yangını bölgesinde incelemelerde bulundu.

Yavuz: Yangın Bir An Önce Kontrol Altına Alınmalıdır

Elazığ ile Diyarbakır sınırı arasında bulunan Görese bölgesi Kurşunlu dağında 4 gün önce ormanlık alanda örtü yangını çıktı.

Yangının kuvvetli rüzgarın da etkisiyle büyümesi sonucu Arıcak ilçesine bağlı Çevrecik ile Yoğunbilek köyleri sınırına kadar ulaştı. Yangın nedeniyle Elazığ Orman Bölge Müdürlüğü tarafından bölgeye çok sayıda ilk müdahale aracı, arazöz, iş makinesi ve ekip sevk edildi.

Ormanlık alanın sarp ve engebeli olmasından dolayı, ekiplerin müdahalede zorlandığı ve yol açma çalışmalarının yer yer sürdüğü bölgede çalışmalar devam ediyor.

YAVUZ: YANGININ KONTROL ALTINA ALINMASI İÇİN HAVADAN MÜDAHALE GEREKMEKTEDİR

İl Başkanı Yavuz, “ Elâzığ’ın Arıcak ilçesi Görese dağında çıkan  Yangının sebeplerini ve çözümlerini araştırmak için parti örgütümüzle beraber bölgeyi ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Yangının kuvvetli, rüzgârın da güçlü olmasından dolayı yerleşim yerleri ciddi tehdit altındadır. Bu yüzden yangının kontrol altına alınması için havadan müdahale gerekmektedir. Yangının çevredeki köy ve mezraları daha fazla tehdit etmemesi için, yangın alanındaki canlıların da yaşam hakkını düşünerek bir an önce yetkililerin harekete geçmesi önem arz etmektedir. Gerek parti örgütümüz, gerekse il milletvekilimiz Gürsel Erol bu konunun yakinen takipçisi olmaya devam edecektir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 16:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zurna
Zurna - 2 hafta Önce

Bir avuç orman var onu bile koruyamiyoruz

Helikopter
Helikopter - 2 hafta Önce

Helikopter yok mu?

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Provokatörlerin oyununa gelmeyin yanan meşe tekrar kendiliğinden daha gür bir şekilde çıkar. Bunların kuyruk acısı PKK kampı olarak kullanılan bir yer kurşunlu bölgesi... canlı doğa ağaç umurlarında değil devlet elinde geleni yapıyor yer coğrafya şartları açısından Elazığ in en zor coğrafyası

-
- @Ali - 2 hafta Önce

"Yangının kontrol altına alınabilmesi için havadan müdahale edilmesi gerekmektedir" demek provokatörlük mü? Coğrafya şartlarından dolayı havadan müdahale edilmesi gerektiği söyleniyor zaten. Sizden olmayan herkes vatan haini, terörist, dinsiz, imansız, provokatör. Yanan ağaçlar yenilenir de, sen oksijeni israf etmeye devam edeceksin. Onu ne yapacağız?

Ali
Ali - 2 hafta Önce

- denen kullanıcı kuyruk aciniz kurşunlu PKK yuvası ağaç orman umurunuzda değil.

-
- @Ali - 2 hafta Önce

Yangın halen söndürülememiş, birileri çıkıp "Havadan müdahale edilmesi gerekli" diyor, adam kalkmış "Provokatör bunlar, bunlar terörü destekliyor" diye yorum yapıyor. Akıl, mantık, vicdan... Siz gerçekten fanatizm yaşıyorunuz. Gerçeklikten kopmuşsunuz. Biat etmişsiniz yahu resmen.

-
- @Ali - 2 hafta Önce

Ne kuyruk acısı birader, ne saçmalıyorsun? Eleştiri yapan, sorunu dile getiren terörist mi oluyor senin gözünde? Önünüze geleni bu şekilde ötekileştirmeniz, iftira atmanız kabak tadı veriyor artık. Ağaç ve orman senin umurunda mı yani? Ormanları yok ederken sesiniz çıkmıyor. Ormanlakrı yok edenleri savunuyorsunuz, destekliyorsunuz hatta. Ormanları koruyanları "Solcu, terörist" diye yaftaladınız, şimdi siz çevreci mi oldunuz? Gülünçsünüz.

Nezir
Nezir - 2 hafta Önce

Yangın 5 gün sürer mi yazık günah

Ali Haydar
Ali Haydar - 2 hafta Önce

Hal' li yavuz bir şey diyorsa bir hikmeti vardır! Fırtı zekaya sahiptir,aman birşey demeyin carpirilirsiniz!!!!!Aslında şovmen vekili gelseydi aynı gün söndürür dü.Ama işte adam çok yoğun,ne yapalım daha idare edeceğiz#.


SIRADAKİ HABER

banner103