Yedigöze Camisi’nin İlk Harcı Atıldı

Merkeze bağlı Yedigöze Köyü Camisi, 24 Ocak depreminde hasar almış ve yıkılmıştı. Yerine yapılacak olan caminin ilk harcı döküldü.

Yedigöze Camisi’nin İlk Harcı Atıldı

Merkeze bağlı Yedigöze Köyü Camisi, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen depremde ağır hasar alarak yıkılmıştı.

Yerine yapılacak olan caminin ilk harcı düzenlenen törenle atıldı.

Törene Vali Erkaya Yırık, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, İl Müftüsü Selami Aydın ve köylüler katıldı.

SOYLU. YENİ CAMİMİZİN TEMELİNİ ATACAĞIZ

Yedigöze Köyü Dernek Başkanı Prof. Dr. Hasbi Soylu, “Yedigöze Köyü, Selçuklular döneminde yerleşim yeri haline gelmiş kadim bir köydür. Ne yazık ki yaşadığımız bu deprem sürecinde köyün konutları kerpiç konut olduğu için büyük bir kısmı hasar gördü, ağır hasar gördü ve yıkıldı. Biraz sonra temelini atacağımız camimizde Anadolu Selçuklular mimarisini taşıyan bir camimizdi. Birkaç defa ağır hasar görmüştü ve onarılmıştı. Fakat en son 24 Ocak 2020’deki depreme dayanamadı ve ömrünü tamamladı. İnşallah şimdi sayın valimin, sayın müftümün ve değerli katılımcıların huzurunda bu yeni camimizin temelini atacağız. Devlet millet el ele hep beraber” ifadelerini kullandı.

YIRIK: DEVLETİMİZ HER ZAMAN VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDU

Deprem sonrası devletin tüm imkanlarını şehre seferber ettiğini belirten Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Devletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla anında oraya müdahale ederek İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve diğer bakanlarımız Elazığ’ımıza teşrif ederek insanlarımızın, hepimizin yanında olarak yaralarımızın sarılmasına yardımcı oldular. Devletimiz derman oldular. Milletimizi açıkta bırakmamak için, yaralı bırakmamak için devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiler. Allah onlardan razı olsun. Yaralarımızı sarma çalışması devletimizin hummalı bir şekilde devam ediyor. 21 bin konutun 15 bini kuraları çekilerek vatandaşlarımıza tebliğ edildi. Kalan 6 bin konutta inşallah altıncı aydan iki ay sonrasına itibaren inşallah insanlarımıza teslim edilecek ve Elazizliler, Elazığlı hemşehrilerimiz layık oldukları konforlu, dayanıklı, çevresiyle, oyun alanıyla her türlü eklentileriyle rahat hayat sürecekleri toplu konutlarına, yeni evlerine inşallah kavuşacaklar” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Selami Aydın’ın yaptığı dua ile caminin ilk harcı döküldü.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
:(
:( - 4 hafta Önce

Doldurun cami her yere. Yazık onlarca aç insan var. Sonra da günde 17 rekat (farz) namaz kıldırsın diye bir imam müezzin vs 10000 maaş ver. Dikkatinizi çekerim günde 17 dk namaz kılıyor diye bir adama 5-6 bin maaş. Bundan daha kebap iş yok. Resmî din satıcılığı. Karşılığını burada alıyor artık diğer tarafta ne bekliyorsa.

SIRADAKİ HABER

banner103