Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

Elazığ Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ocak ayının ilk toplantısında belediyenin gelir gider hesaplarını incelemesi için oluşturulan denetim komisyonuna üye seçimi gerçekleştirildi. Toplantıda ayrıca muhtarlıkların fatura giderlerinin belli bir kısmının belediye tarafından ödenmesine karar verildi.

Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

2020 yılının ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Ocak ayının ilk oturumu Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının başında Başkan Şerifoğulları, yeni yılın ülkeye ve şehre hayırlar getirmesini temenni etti.

KOÇ, SUSMAZ’IN İDDİALARIYLA İLGİLİ KONUŞTU

Toplantında gündem dışı maddelerinin oylanmasının ardından İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Gültekin Koç söz alarak, bir önceki meclis toplantısında MHP Meclis Üyesi Behçet Susmaz’ın iddialarıyla ilgili konuştu.

Koç’un değerlendirmesinin ardından Başkan Şerifoğulları, komisyon üyelerine konunun görüşülüp görüşülmediğini sordu ve MHP ile İYİ Parti’den de meclis üyelerinin davet edilmesini söyledi.

HUZUR HAKKI GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam etti. Toplantıda Meclis üyeleri ve ihtisas komisyonlarının 2020 yılı içerisinde katıldıkları toplantılarda alacakları huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili teklif yazısını görüştü.

Talep meclis üyelerinin kararı oy birliği ile kabul edildi.

DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ

Meclis üyeleri, belediyenin gelir ve gider ile hesap ve işlemlerini denetleyecek olan denetim komisyonuna üye seçimini yaptı.

Önce denetim komisyonuna seçilecek olan üye sayısı belirlendi. Oylama ile komisyona üç ismin seçilmesi kararı alındı.

Kapalı oylama ile yapılan seçimde Denetim komisyonuna; Ahmet Turan, Hüseyin İnce, Nihan Köseli seçildi.

MUHTARLARA AYLIK 300 LİRA VERİLECEK

Meclisin bir diğer gündemi ise çoğu kez meclise gelen ve ertelenen muhtarların elektrik, su, doğalgaz, internet ve telefon giderlerinin “toplamda aylık 300 liraya kadar olan kısmının belediye tarafından ödenmesi oldu…

Gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

VİDEO

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7