Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fikret Uymaz, İl Yöneticilerine Çağrıda Bulundu

Kanal Fırat Televizyonu ve elazigsonhaber.com Haber Sitesi sosyal medya Twitter’da “#UçurElazığıPegasus” etiketiyle kampanya başlattı. Elazığlılar Pegasus Hava Yolu Şirketine seslenerek Elazığ’a olan seferlerin artırılmasını talep etti. Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz konu ile ilgili açıklama yaparak, “Duyarlı olmaya ve çözüm aramaya davet ediyoruz” dedi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fikret Uymaz, İl Yöneticilerine Çağrıda Bulundu

Elazığ Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısının her geçen yıl artması ve bir milyonun üzerinde yolcuya sahip olmasına rağmen

Elazığ Havalimanı’nda geçtiğimiz süreç içerisinde bazı havayolu şirketleri uçuş seferlerini azaltmış bazı havayolu şirketleri ise Elazığ’a olan uçuşlarını tamamen iptal etmişti.

Başta; Elazığ – Ankara / Elazığ – İstanbul uçuşlarının sefer sayılarının azaltılması vatandaşı zor durumunda bırakmış ve acil işi olan vatandaşlar sefer bulamaz durumda kalmıştı. Uçuş seferlerinin azalması bilet fiyatlarının da artmasını beraberinde getirmişti.

Pegasus’un bu paylaşımın ardından Kanal Fırat Televizyonu ve elazigsonhaber.com Haber Sitesi sosyal medya Twitter’da “#UçurElazığıPegasus” etiketiyle kampanya başlattı. Başlatılan kampanya kısa süre içerisinde büyük ses getirdi. Binlerce paylaşım yapıldı. Elazığlılar Pegasus Hava Yolu Şirketine seslenerek Elazığ’a olan seferlerin artırılmasını talep etti.

Başlatılan kampanya kapsamında Elazığ’daki siyasi partiler de aynı düşünceye ortak olarak kampanyaya destek verdi.

Konuyla ilgili bir açıklama da Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz’dan geldi.

UYMAZ: ELAZIĞ’IMIZ HER AÇIDAN OLUMSUZ ETKİLENECEKTİR

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Fikret Uymaz, “Pegasus ve Anadolu Jet Hava Yolları'nın Elazığ Havalimanımızdan düzenlenen uçuş seferleriyle ilgili aldığı kararlar, kamuoyu gibi bizlerde de duyarlılık oluşturdu ve bir basın açıklaması yapmayı zorunlu hale getirdi. Kamuoyunun malumu olduğu üzere Pegasus Hava Yolları, Elazığ-Ankara ve Elazığ-Antalya uçuş seferlerini tamamen durdurmuş; Elazığ-İstanbul ve Elazığ-İzmir seferlerini ise azaltma kararı almıştır. Anadolu Jet Hava Yolları ise Elazığ-Ankara seferlerini azaltmıştır. Her geçen yıl yolcu kapasitesini artıran şehrimiz, bölge şehirlerine bu açıdan merkezi ve avantajlı konumuyla hizmet veren noktada bulunmaktadır. Bu alınan kararlarla birlikte Elazığ’ımız her açıdan olumsuz etkilenecektir. Gerek bölge halkının ulaşımı gerekse şehrimize gelecek yatırım hizmetleri zafiyete uğrayacaktır” dedi.

UYMAZ: ALDIKLARI BU KARARLARDAN GERİ DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ

Başkan Uymaz, “Bizler biliyoruz ki güçlü bir devlet mekanizmasıyla özel sektörün bu tarz keyfi uygulamaları engellenebilecek ve böylelikle vatandaşlarımız hiçbir mağduriyet yaşamayacaktır. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak iktidarımızda, sağlayacağımız olanaklarla ne halkımızı mağdur edeceğiz ne de şirketleri maddi kaygılar sebebiyle bu tarz uygulamalara gitmek zorunda bırakacağız. Şehrimizin önde gelen isimlerini, siyasilerini ve bürokratlarını bu konuda duyarlı olmaya ve şehrimiz adına çözüm aramaya davet ediyoruz. Pegasus ve Anadolu Jet Hava Yolları'nı da bir kez daha aldıkları bu kararlardan geri dönmeye davet ediyoruz”diye kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7