Yeniden Refah Partisi’nden Yıkımlarla İlgili Suç Duyurusu

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, 24 Ocak depreminin ardından ağır hasar alan kamu binalarının yıkımlarının usulsüz yıkıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Yeniden Refah Partisi’nden Yıkımlarla İlgili Suç Duyurusu

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Avukat Erhun Karakuş, adliyeye giderek, Elazığ’da meydana gelen depremlerin ardından ağır hasarlı olan kamu binalarının usulsüz yıkıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde konu ile ilgili açıklama yapan Karakuş, konu ile ilgili Elazığ Valisi Erkaya Yırık’tan bekledikleri açıklamayı alamadıklarını kaydetti.

Başkan Karakuş, araştırılmasını istedikleri bir diğer konunun ise Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin yıkımı olduğunu söyledi.

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Karakuş, vatandaşlara ait ağır hasarlı binaları yıkan firmaların da yer altı şebekesine ve yollara zarar verdiğini belirterek, belediyenin firmalar üzerinde kontrol mekanizması oluşturması gerektiğini ifade etti.

KARAKUŞ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTUR

Başkan Karakuş yaptığı açıklamada, “Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem akabinde ağır hasarlı olan, özellikle kamu binaları üzerinden yapılan yıkım işlemine yönelik son zamanlarda kamuoyunun da gündeminde yer alan konu ile Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. Biz bu konularla ilgili olarak gerekli idari makamlardan gerekli karşılığı alamadığımız için toplumun vicdanı olan adliyeye başvurduk” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tebrik ederim
Tebrik ederim - 1 hafta Önce

Hayatımda hiç oy vermedim ams elazığda bu şekilde duyarlı muhalefet yapan sizlerin bu şekilde ki hareketi halkta karşılık bulacaktır. Elazığ Muhalefet yeterli faaliyetler içinde değil malesef.

TEBRİK ETMİYORUM
TEBRİK ETMİYORUM @Tebrik ederim - 1 hafta Önce

HAKKATEN HİÇ OY VERMEDİNMİ HİÇ İNANDIRICI DEĞİL EĞER SENDE YÖNETİMDE DEĞİLSEN HİÇ BİRŞEY BİLMİYORUM. ÇOCUK MU KANDIRIYORSUNUZ.

vatandaş
vatandaş @Tebrik ederim - 1 hafta Önce

böyle muhalefet olmaz ama öneri yok hep itiraz hep eleştiri

OKAN
OKAN - 1 hafta Önce

HEP LAF! HEP ELEŞTİRİ!...FAYDALIYI ÖNERME, DAHA İYİSİNE YÖNLENDİRME YA DA ÇÖZÜM ÜRETME YOK!! SEN ÖNCE YÖNETİMİNE BAK. ESNAFI ÇARPIP PİYASAYI DOLANDIRANLAR VAR.

SIRADAKİ HABER

banner103