Yentür: 1915 Olayları Soykırım Değildir!

ABD tarafından yapılan Ermeni soykırımı açıklamalarını Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür kınadı.

Yentür: 1915 Olayları Soykırım Değildir!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı tarafından Ermeni soykırımı açıklaması yapıldı.

Yapılan bu açıklamayı Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür kınadı.

YENTÜR: MİLLETİMİZİN TARİHİNDE HİÇBİR SOYKIRIM OLMAMIŞTIR

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, “ABD Başkanının 1915 olaylarına ilişkin yapmış olduğu veErmeni soykırımı iftiralarını kabul eden 24 Nisan tarihli açıklamasını kabul etmiyor ve en güçlü şekilde kınıyoruz.1915 olayları nedeniyle suçlanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletimizdir. Bilinmelidir ki bu Milleti de hepimiz oluşturmaktayız. Bu vatan ve devlet hepimizin. Asıl olan vatanımız ve milletimizdir. Bu topraklarda, bin yıldır birlikte yaşıyoruz. Acımız, sevincimiz, derdimiz ve mutluluğunuz ortak. Siyasi görüşlerimiz, etnik kökenlerimiz ve inanç farklılıklarımız bu durumu hiçbir şekilde değistiremez.1915 olayları soykırım değildir! Milletimizin tarihinde hiçbir soykırım olmamıştır. Uluslararası ve yabancı zaman mahkemelerde Türkiye'nin ve Türk tezinin haklılığı ortaya konulmuştur. Balkanlar da, Kafkaslarda, Arabistan'da ve Anadolu'nun işgalinde yaşanan olaylar, katliam ve soykırımın bize karşı yapıldığının açık ve tartışmasız kanıtlarıdır” ifadelerini kullandı.

YENTÜR: BU İFTİRAYI SOYKIRIM OLARAK TANIMASINI KABUL ETMİYOR VE ŞİDDETLE KINIYORUZ

Başkan Yentür, “Ermeni çetelerinin; Maraş, Bitlis, Erzurum, Van, Trabzon ve Anadolu'nun birçok yerinde yaptığı katliamlarda binlerce masum insan, çocuk, kadın, yaşlı şehit edilmiştir. Ermeni mezalimlerinde katledilen şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Elleri kanlı batının, tarihsel süreç içerisinde; Güney ve KuzeyAmerika'da, Afrika'da, Asya'da, Vietnam'dan Irak'a, Suriye’den, Filistin’e dünyanın her yerinde binlerce yıldır yaptıkları katliamlar ve insanlık dramları ortadadır, milyonlarca masum insan katledilmiştir. ABD Başkanının, Ermeni ve Yahudi lobilerinin de etkisi altında kalarak, 1915 olayların "Ermeni Soykırımı" olarak nitelendirilmesini ve bu iftirayı soykırım olarak tanımasını kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2021, 20:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ethem Gülbay
Ethem Gülbay - 2 hafta Önce

Başkan bey sen şimdi İngilizceyi ve uluslararası hukuğu iyi bilen avukatlar bul. Şimdi Harput ve Elazığ için bir sürü Ermeniler toprak davası açacaklar. Hukûken bınları bitirmek lazım. Elazığ da yaşayan her Türk’ün Ermeniler tarafından katledilmiş akrabaları vardır. Bunlardan biri benimdir

SIRADAKİ HABER

banner103