Yentür: Lütfen Ama Lütfen…

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, fırsatçı avukatlara vatandaşların inanmamalarını belirterek, il dışından gelen avukatların halkı yanlış yönlendirdiğine dikkat çekti. Başkan Yentür, “Elazığ Barosu’na müracaat ettiklerinde iletişim bilgilerini bıraktıkları taktirde komisyonumuz kendilerine ulaşıp ne şekilde bir yol izlenmesi gerektiği konusunda yardımcı olacaklardır” ifadelerine yer verdi.

Yentür: Lütfen Ama Lütfen…

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür farklı illerden gelen avukatların vatandaşları yanlış yönlendirdiğini ifade ederek açıklamalarda bulundu.

YENTÜR: BİZ ELAZIĞ BAROSU OLARAK ZATEN DEPREM KOMİSYON OLUŞTURDUK

Elazığ Baro Başkanı Mustafa Yentür, il dışından gelen bazı avukatların, depremi fırsata çevirmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Van’dan ve Ankara’dan gelen bir kısım avukat arkadaşlarımız vatandaşları kahvehanelerde toplayarak İl AFAD Müdürlüğü’ne dava açacakları yönünde yanlış bilgilendirmeler yaptığını duyduk. Oysaki şu anda açılacak bir dava söz konusu değil. Zararlar henüz tam tespit edilmedi. İl AFAD Müdürlüğü’nün zaten taraf sıfatı yok. İl AFAD Müdürlüğü’ne dava açılması söz konusu değil. Biz Elazığ Barosu olarak zaten deprem komisyon oluşturduk. Bu konuda halkımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Müracaat eden vatandaşlarımıza ‘bekleyin Elazığ Barosu olarak biz size yardımcı olacağız’ şeklinde yönlendirmelerde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

YENTÜR: DEPREMİ FIRSATA ÇEVİRMEYE ÇALIŞAN İNSANLARA İTİBAR ETMESİNLER

Başkan Yentür, “Lütfen ama lütfen biz davayı açacağı, şu kadar tazminat alacağız, devletten alacağız, deprem sigortasından, DASK’tan alacağız şeklindeki beyanlara itibar etmemeleri; şayet bir müracaatları olacaksa bizim Elazığ Barosu’nun kurmuş olduğu deprem komisyonuna müracaat etmeleri ve deprem komisyonunun yapmış olduğu faaliyetler sonucu gerek görüldüğü taktirde dava açmalarını rica ediyoruz hemşehrilerimizden. Özellikle dediğimiz gibi zarar şu anda belli değil. Belli olmayan bir zarardan dolayı nereye, kime dava açacaklarına bu meslektaşlarımız nasıl karar veriyor? Vatandaşlarımız bu şekilde hemşehrilerimiz mağdur olacaktır. Tekrar tekrar biz hemşehrilerimizi uyarıyoruz. Zaten mağdur olduk Elazığ olarak. Depremi fırsata çevirmeye çalışan insanlara itibar etmesinler. Şayet bir müracaatları, şikayetleri olacaksa veya dava açma durumları söz konusu olacaksa Elazığ Barosu’na müracaat ettiklerinde iletişim bilgilerini bıraktıkları taktirde komisyonumuz kendilerine ulaşıp ne şekilde bir yol izlenmesi gerektiği konusunda yardımcı olacaklardır” şeklinde konuştu.

banner107
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kmr
Kmr - 1 yıl Önce

Sizin fırsatçı diye tasvir ettiğiniz insanlar öncelikle meslektaşlarınız öncelikle onu belirteyim.! Sonrasında emsali olan bir takım şeyleri sizden iyi biliyor olmaları sizi ne denli rahatsız etti ki lütfen ama lütfen çağrısında bulunuyorsunuz? Madem herşey sizin elinizde madem herşey sizin bildiğiniz gibi nedir bu telaşınız sayın baro başkanı?

Yakup taş
Yakup taş - 1 yıl Önce

Sayın başkan bu kadar çekindiğine göre bu deprem tazminatına ilişkin durum gerçektir. Pastasını bölüşmek istemeyen avukat edası var...

elfdcl
elfdcl - 1 yıl Önce

van depremi sırasında vanda olan akrabalarım gayette güzel tazminat aldılar. Baro başkanı elazığlıları değilde kendini koruyor sanırım.

Yardım
Yardım - 1 yıl Önce

Git o yurtlara çorbanı iç. Fabrikalarında yeni hali yatak mobilya üretip gönderecekler. Adresini ver.

Zeynep Başak
Zeynep Başak - 1 yıl Önce

Elazığ bizim çöplüğümüz, buradaki rantı ancak biz yeriz mi demek istiyorsunuz?

Allaha peygambere inaniyormusunuz
Allaha peygambere inaniyormusunuz - 1 yıl Önce

Talebe yurduna gece 10 da polis baskını ile boşaltılıp zorla el.koyuldu mu

Yardım
Yardım @Allaha peygambere inaniyormusunuz - 1 yıl Önce

Şu cemaat adı yapılardan herhangi birini şu Depremde yardım dağıtırken gören var mı?

Bence güzel bir görev bilinci
Bence güzel bir görev bilinci - 1 yıl Önce

Sosyal sorumluluk adına zorla valiliğin el koyduğu talebe Yurdu için sizden bir hareket bekliyoruz

Beryy
Beryy - 1 yıl Önce

Telaşınız neden ? Halkın tazminat almasından korktunuz mu. ? Siz kendi cebinizi mi düşünüyorsunuz yoksa vatandaşı mı ? Önce bi buna karar verin. Ha eğer vatandaş sizin için önemliyse gösterin marifetinizi de görelim. ! Memleket ayrımı yaparak da insanları hedef göstermeyin ayıptır. Gelen insanlar bizi düşünmüşler gelmişler. Hoşgelmişler. Kendilerine teşekkür ederiz Elazığ halkı olarak. Kim bizi düşünürse bizde onun yanındayız ha.


SIRADAKİ HABER

banner103