“YEP Ekonomideki Hassasiyetler Dikkate Alınmıştır”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Aslan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirdi. Başkan Aslan, “YEP’te içinden geçilmekte olan ekonomik sürecin hassasiyetlerinin dikkate alındığını memnuiyetle görmekteyiz. Belirlenen hedefler doğrultusunda iş dünyası olarak çalışmaya, üretmeye ve elimizden gelen gayretleri göstermeye devam edeceğiz” dedi.

“YEP Ekonomideki Hassasiyetler Dikkate Alınmıştır”

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Aslan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nı değerlendirdi.

ARSLAN: BÜYÜME SÜRECİNE GEÇİŞ SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, Yeni Ekonomi Programı'na ilişkin, sorunların doğru tespit ve teşhis edilerek gerçekçi tedbirler ortaya konduğunu ifade ederek, “Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programı'nı iş dünyası olarak gerçekçi buluyor ve kararlılıkla her başlığın hayata geçirilmesi için özel bir gayret gösterilmesini önemsiyoruz. YEP’in ana başlıklarına baktığımızda; Kamu Bankalarının Sermayelerinin Güçlendirilmesi, Kıdem Tazminatı Reformunun Hayata Geçirilmesi, Tarımda Milli Birlik Projesinin Hazırlanacak Olması, Sera A.Ş.nin Kurulacak Olması, Mali Disiplinle İlgili Kararlılık, Dolaylı Vergilerin Azaltılacak Olması, Yargıda Reforma Gidilecek Olması, tüm bu ana başlıklara baktığımızda Ekonomideki hassasiyetlerin dikkate alındığı, Türkiye'yi 2023'e hazırlayacak bir yol haritası ve yeni bir ekonomik modelin hazırlandığını görüyoruz. 2020’den itibarın yeniden yüksek büyümenin hedeflenmesi özel sektörümüze heyecan ve moral vermiştir. Planlanan adımların ekonomide bir sıçrama tahtası işlevi göreceğini, böylece güçlü ve istikrarlı büyüme sürecine geçiş sağlayacağını düşünüyoruz. Reel sektörü, KOBİ’leri, üreticileri ve yatırımları destekleme yönündeki adımların devam edecek olmasını da memnuniyetle karşılıyoruz. Programın önümüzü daha net görmemizi ve ekonomik aktiviteye ivme sağlayacağına inanıyoruz. Bizler de Türk iş dünyası olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2019, 15:04

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109